DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,1920 ₺

EURO

17,4658 ₺

ALTIN

965,28 ₺

BİST

2.438,84 ₺

Türk Tarım Heyeti Moskova'da

Türkiye-Rusya uçak krizine dair Moskova ile ilk heyetler arası temas sağlanıyor...

7 Yıl Önce
2016-04-26 15:39:10

Rusya Federal Bitki Sağlığı Denetim Servisinin (Rosselhoznadzor) daveti üzerine 4 kişilik Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı heyeti, Moskova'ya gitti.

Türkiye Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı heyeti, Türk tarım ürünlerinin insan sağlığıyla ilgili denetim ve bazı teknik analizler üzerine görüşmeler yapmak amacıyla dün akşam Moskova'ya gitti.

TARIM HEYETİ MOSKOVA'DA

Heyetin bugün, Rosselhoznadzor yetkilileriyle, özellikle Rusya tarafından yaptırım uygulanmayan Türk tarım ürünlerinin Rusya'nın talep ettiği kriterlere uyumu konusu ele alınacak.

NE OLMUŞTU?

24 Kasım 2015 günü Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesi sonrasında Türkiye ve Rusya arasında ipler gerilmiş, karşılık diyalog çağrıları sürekli olarak ertelenmişti. 24 Kasım günü sabah saatlerinde, Hatay'ın Suriye sınırına yakın bir bölgesinde Türk hava sahasını ihlal eden Su-24 tipi Rus savaş uçağı düşürülmüş. Genelkurmay, Suriye sınırında sınır ihlali yapan milliyeti belirsiz bir savaş uçağının angajman kuralları gereği 5 dakikada 10 kez uyarıldıktın sonra iki F-16 tarafından düşürüldüğünü açıklamıştı.

 

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş