SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO

Türk öğrenciler uzay kampında

Honeywell (NYSE: HON), Türkiye de dahil olmak üzere 45 ülkeden ve ABD’nin 29 eyaletinden, her biri Honeywell çalışanlarının çocuğu olan 296 öğrenciyi, Alabama'nın Huntsville şehrindeki ABD Uzay ve Roket Merkezi'nde düzenlenen 10. Honeywell Liderlik Akademisi'ne katılmak üzere bir araya getirdi

Türk öğrenciler uzay kampında
14.3.2020 13:12:18

 23-27 Şubat ve 1-5 Mart tarihleri arasında birer hafta süren iki program, 16-18 yaş grubundaki lise öğrencilerini kodlama, bilgisayar bilimi ve astronotik alanlarında uygulamalı aktiviteler aracılığıyla bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarında kariyere yönlendirmeyi amaçlıyor.

Liderlik Akademisi

Honeywell Liderlik Akademisi, ABD Uzay ve Roket Merkezi'nde bu yıl iki Türk lise öğrencisini ağırladı. Akademiye katılan Nil Erdal ve Utku Çavuşoğlu, kendi okullarındaki STEM projelerine olan ilgilerini ve tutkularını destekleyecek benzersiz deneyimlerle Türkiye'ye döndü.

Honeywell Türkiye ve Orta Asya Başkanı Frans van Deursen, programla ilgili olarak "Honeywell, 10 yıldır dünyanın dört bir yanından öğrencilere sponsor olarak uzay kampına gelmelerini, gerçek hayata ilişkin STEM deneyimlerine katılmalarını, böylece teknik, iş birliği ve iletişim becerilerini geliştirmelerini destekliyor. Bu yıl da Türkiye'den biri kız biri erkek olmak üzere iki lise öğrencisinin kampa katılmasını sağladık. Günümüzde dünyada en hızlı gelişen 30 mesleğin tamamı STEM alanında. Bu doğrultuda Honeywell olarak USSRC ile iş birliği yapmaktan ve yeni nesil yenilikçiler ve liderlerin ortaya çıkmasına katkıda bulunmaktan büyük gurur duyuyoruz." dedi. 

Programa katılan öğrenciler, akademik başarı ve toplumsal çalışmalara dayanan, titiz bir başvuru ve değerlendirme süreci sonucunda seçiliyor. Eğitim ücreti, yemekler, konaklama ve program materyallerini kapsayan burslar, Honeywell ve çalışanları tarafından finanse ediliyor.

GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR