SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

Türk Kızılaydan Sırbistan'da iftar

Boşnak nüfusun yoğun yaşadığı Sancak bölgesinin en büyük şehri Novi Pazar'da Türk Kızılay tarafından 500 kişiye iftar verildi

Türk Kızılaydan Sırbistan'da iftar
21.5.2019 00:22:55

Türk Kızılay, Sırbistan'da Boşnak nüfusun yoğun yaşadığı Sancak bölgesinin en büyük şehri Novi Pazar'da iftar programı düzenledi.

Novi Pazar'daki bir oteldeki iftara katılan 500 kişi, akşam ezanının okunmasıyla oruçlarını bir arada açmanın bereketini yaşadı.

Türk Kızılay Siirt Şube Başkanı Nihat Altunç, burada yaptığı açıklamada, Türk Kızılayın bu yıl 37 ülkede iftar programı düzenlediğini, ramazanın huzuru ve mutluluğunu Sırbistan'dan da paylaşmaktan mutluluk duyduğunu aktardı.

Novi Pazar'da faaliyet gösteren Açık El Yardım Kuruluşundan Edin Kolasinac da Türk Kızılayı ile çalışmalarını uzun süredir yürüttüklerini belirterek, "Bu akşam düzenlenen etkinlik yemekten çok daha öte. Türkiye'den gelen kardeşlerimiz bizleri unutmadığını ve her zaman bizim yanımızda olduklarını gösterdi." dedi.

Bu arada, Türk Kızılay tarafından Novi Pazar'daki ihtiyaç sahiplerine bin ramazan paketi de dağıtılacağı ifade edildi.      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR