DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının 104. kuruluş yıl dönümü

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının 104. kuruluş yıl dönümü

7 Yıl Önce
2015-06-01 12:06:52
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Caydırıcı gücüyle bölge ve dünya barışının sağlanmasında önemli bir görevi yerine getiren Türk Hava Kuvvetleri, gelişen teknolojiye uyumu, dinamik yapısı ve bir asrı aşan tecrübesiyle uluslararası görevlerde de üstün başarı elde ederek, dünyada adından övgüyle söz ettirmektedir" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının 104. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'e, kutlama mesajı gönderdi.

Mesajında, dünyanın ilk havacılık teşkilatlarından olan Türk Hava Kuvvetlerinin, 100 yılı aşkın süredir şanlı bayrağı semalarda gururla dalgalandırdığını belirtti. Erdoğan, sahip olduğu üstün sürat ve tahrip gücü olan silahlar, donanımı, eğitimi ve harekat kabiliyetiyle savunma gücünü artıran Hava Kuvvetlerinin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin en önemli unsurlarından biri olduğunu vurguladı.

Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

"Caydırıcı gücüyle bölge ve dünya barışının sağlanmasında önemli bir görevi yerine getiren Türk Hava Kuvvetleri, gelişen teknolojiye uyumu, dinamik yapısı ve bir asrı aşan tecrübesiyle uluslararası görevlerde de üstün başarı elde ederek, dünyada adından övgüyle söz ettirmektedir. Bu düşüncelerle Türk Hava Kuvvetlerinin kuruluş yıl dönümünü kutluyor, hava şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, görevlerini başarıyla sürdüren Hava Kuvvetleri mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ayipp

Isid'e karsi gizleden savasan Iran aciktan savas ilan ederse Iran biter. Ulkedeki sekuler sosyalist yamyamlar ataga gecer.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş