Türk Dünyası 2. Gazeteciler Şurası başladı

Türk Dünyası 2. Gazeteciler Şurası başladı

27.05.2015 12:06:58
Anadolu Ajansının (AA) "global iletişim ortağı" olduğu Türk Dünyası 2. Gazeteciler Şurası, Tataristan Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da başladı.

Dünya Gazeteciler Federasyonu ve TATMEDIA kuruluşuyla ortaklaşa düzenlenen şuranın açılışına, Tataristan Parlamentosu Başkan Yardımcısı Rimma Radnikova, Türkiye'nin Kazan Başkonsolosu Turhan Dilmaç ve TATMEDIA Yönetim Kurulu Başkanı Ayrat Zaripov da katıldı.

Açılışta, "Türk Dünyası Basın Ödülleri" törenle sahiplerine verildi. Anadolu Ajansı, TRT Avaz, TATMEDIA, Azerbaycan Matbuat Şurası, Makedonya'dan Yeni Balkan Gazetesi, İngiltere'den Avrupa Medya Grubu ve Türk Dünyası Genç İletişimciler Birliği, ödül kazanan kurumlar oldu.

İki gün sürecek şurada, "Tataristan'ın Türk Dünyasında Jeopolitik Yapısı", "Türk Dünyasında İletişim Gelişmeleri" ve "Türk Dünyası Gazeteciler Çalıştayı" başlıkları altında üç oturum yapılacak. Şura sonunda, "Türk Dünyası Gazeteciler Kazan Deklarasyonu" kamuoyuyla paylaşılacak.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Başbakanlık Yurtdışı ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, TRT Avaz gibi devlet kurumlarının destek verdiği şurada, Anadolu Ajansı da "global iletişim ortağı" olarak yer alıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

yezidi

bu pkk soysuzlarıyla kimse koalisyona girmez. boşuna altlarını yırtmasınlar, onlarla en güzel koalisyonu amerika ve israil yapıyor. onlarla esed ve iranda koalisyon yapıyor. dünyanın bütün yoldan çıkmış zalimleriyle işbirlikleri ve koalisyonları var. türkiyede onların koalisyon kuracakları kimse yok.