Türk Akımı'nda keşif çalışmaları

Aleksandr Medvedev, Türk Akımı'nın Türkiye karasularından geçecek kısmında keşif çalışmalarına en kısa zamanda başlayacaklarını açıkladı.

26.06.2015 16:17:42

Sputnik'in haberine göre,  22 Haziran'da Türk hükümetinin hattın deniz altından geçecek kısmına ilişkin mühendislik çalışmalarının yürütülmesi için izin verdiğini hatırlatan Medvedev, projede vakit kaybetmek istemediklerini ifade etti.

YUNANİSTAN İÇİN RUS YATIRIMCI BULUNDU

Türk Akımı'nın Yunanistan topraklarından geçecek kısmına ilişkin bilgi veren Medvedev, Rusya'dan bir şirketin yatırım yapmaya hazır olduğunu açıkladı.

Medvedev, "Projenin geleceği olduğunu düşünen Vneşekonombank Kapital, yatırımcı olacak. İnşa edilecek hatta doğalgaz tedarik etme güvencesi veriyoruz ve Rus gazının Avrupa'ya nasıl dağıtılacağı konusunda öneriler bekliyoruz" dedi.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mehmet OLGUN

Kıbrıs Hükümeti kendi Belediyeleri ile Beleş suyu israf etmenin peşinde...KKTC nin 'rahat' çalışma şartları, yüksek maaş ödemeleri, 'ekmek elden su gölden para Türkiyeden' hayatı yetmedi herhalde...Siz Türkiye ve Türkleri sevmeyecek kadar nankör olabilirsiniz ama bizim de sabrımızı sınamayın...