Turizm amaçlı seyahat izin belgesinden kimler faydalanamaz?

İçişleri Bakanlığından gönderilen genelgeye göre artık 65 yaş ve üzeri vatandaşlarda turizm amaçlı seyahat edebilecek. Peki kimler bu izinden faydalanamaz?

2020-06-25 14:05:26

İçişleri Bakanlığından gönderilen genelgeye göre korona virün bulaşma hızında ki düşüş ve vaka sayılarında ki azalma nedeniyle 65 yaş ve üzeri vatandaşların turizm amaçlı seyahatlerine izin verilmesinin uygun olacağının değerlendirildiği belirtildi.

Genelgeye göre 65 yaş ve üzeri vatandaşlar "Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi" almak koşlu ile istedikleri turizm beldelerine rahatlıkla seyahat edebilecekler.

Kimler seyahat edemeyecek?

Son üç yıl içinde organ ve kemik iliği nakli olanlar, immün yetmezliği olanlar ile böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize giren hastalar turizm amaçlı seyahat izninden yararlanamayacaklar.

Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesine başvuracak 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, kendileri ile aynı durumda bulunan (65 yaş ve üzeri) eş, kardeş ve birinci derece yakınlarını da kapsayacak şekilde en fazla 6 kişi için seyahat izin belgesi başvurusu yapabilecek.

Nereden seyahat izin belgesi alabilecekler?

Alo 199 Vefa Sosyal Destek Hattı üzerinden veya elektronik ortamda e-Devlet kapısından seyahat izin belgesi alınabilecek.

YORUMLAR (0)