DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Tunus'un gözü Libya'da

Tunus'un Arap ve Afrika İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Thami el-Abduli, Libya'nın başkenti Trablus'ta kaçırılan Tunus konsolosluğu çalışanlarının bir aksilik olmadığı takdirde bugün bırakılabileceklerini belirtti.

14.06.2015 09:30:23

Tunus Haber Ajansı'na (TAP) konuşan Abduli, "Konsolosluk çalışanlarını kaçıranlarla yürütülen müzakereler başarılı bir şekilde ve emin adımlarla ilerliyor. Şayet beklenmedik bir olay yaşanmazsa bu akşam salıverilmelerini bekliyoruz" dedi.

Abduli, müzakereler sırasında eylemi gerçekleştirenlere, kaçırılanların serbest bırakılmasının ardından, Tunus'ta tutuklu bulunan Fecr-i Libya Kuvvetleri liderlerinden Velid el-Kuleyb'in salıverilmesi konusunun görüşülebileceğini kendilerine ilettiklerini kaydetti.

Abduli, konsolos yardımcısı ile 9 çalışanın Trablus'ta olduğunu ve kendilerine iyi davranıldığını belirtti.

Trablus'taki Tunus konsolosluğuna baskın düzenleyen silahlı bir grup, 10 konsolosluk çalışanını kaçırarak bilinmeyen bir yere götürmüş ve Tunus yönetimine başta burada tutuklu bulunan Fecr-i Libya Kuvvetleri liderlerinden Kuleyb'in serbest bırakılması olmak üzere bazı şartlar ileri sürmüştü.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş