DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TÜGVA Şırnak Temsilciliği açılışı

TÜGVA Şırnak Temsilciliği açılışı

27.05.2015 22:47:52
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu ve Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, "Geçmişimizi bilmeden, kültür coğrafyamızı tarihi birikimimizi tanımadan, içselleştirmeden geleceğimizi sağlıklı ve doğru bir şekilde inşa etmemiz mümkün değil" dedi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Şırnak Temsilciliği'nin açılış törenine katılan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, gençliğin önemine değindi.

Erdoğan, temsilciliğin, Şırnak gençlerinin ev ve okul dışı zamanlarında, sosyal hayatını zenginleştirmesi ve gelişmelerine katkı sağlaması dileğinde bulunarak, temsilciliğin açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

TÜGVA'nın, gençlerin manevi ve dini değerler ile kültürel geçmişle barışık, donanımlı bir şekilde gelişmesine, yetişmesine katkıda bulunmak için yola çıktığını anımsatarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu açıdan zaman ayırıp gençlerimizi yetiştirmeye gelen, onların sosyal sportif faaliyetlerle zaman geçirmesini teşvik edecek olan bütün gönüllü arkadaşlara şimdiden teşekkür etmek istiyorum. Geçmişimizi bilmeden, kültür coğrafyamızı tarihi birikimimizi tanımadan, içselleştirmeden geleceğimizi sağlıklı ve doğru bir şekilde inşa etmemiz mümkün değil. Geçmişimizle barışık olacağız. geçmişimizdeki dik duruş, istikamet ve birlik ruhunu yeniden yaşayacağız. Yeniden hayata geçireceğiz. Geleceğe inşallah böyle yürüyeceğiz. Böyle olduğu zaman inşallah 2023, 2053, 2071 Türkiyesi bir hayal olmayacak. Bu yetişen gençlerimizin elinde yükselecek ve gerçekleşecek."

Vali Ali İhsan Su da TÜGVA'nın gençlerin yetiştirilmesinde önemli hizmet vereceğine inandığını söyledi.

TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet ise Türkiye genelinde 43 şubeye ulaştıklarını belirterek, "Şırnak temsilciliğini açarak, ülkemizde il il, mahalle mahalle, ilçe ilçe her yerde gençlerimizin gelişimine katkıda bulunmak istiyoruz. İnşallah bu temsilciliğimiz Şırnak ve ülkemiz için hayırlara vesile olur" dedi.

Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu da her açılışın bir müjdenin habercisi olduğunu dile getirdi.

Konuşmaların ardından temsilciliğin açılışı yapıldı.

Temsilciliği gezerek yetkililerden bilgi alan Erdoğan, çıkışta vatandaşların fotoğraf çekme isteğini kırmayarak birlikte fotoğraf çektirdi. Bu arada Erdoğan'ın yanına yaklaşan engelli Mustafa Erkan (20), ağabeyi için iş istedi. Gencin talebini olumlu karşılayan Erdoğan, Erkan'ın iletişim bilgilerini alarak yardımcı olacağını bildirdi.

Erdoğan, daha sonra sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelmek için kentteki bir otele geçti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Emin SAĞDIÇ

Arkadaş Önder YILMAZ, MHP'nin AK Parti ile koalisyon yapma hesaplarını yazmamış, aklınca AK Parti ile koalisyon yaparlarsa başlarına gelecekleri aba altından sopa göstererek MHP'de algı operasyonuna yeltenmiş ki AK Parti MHP ile değil CHP ile koalisyon yapabilsin. Sizi uyanıklar. Memleketi CHP'ye teslim edelimde........

Görüş Bildir Bizimle Paylaş