DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Tuğrul Türkeş hakkında karar verildi

MHP, bakanlık teklifini kabul eden MHP milletvekili Tuğrul Türkeş, kesin ihraç gerekçesiyle disipline sevk etti...

7 Yıl Önce
2015-08-27 04:18:36

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun erken seçim kabinesi için dün MHP-HDP-CHP'li isimlere teklifte bulunmuştu. MHP ve CHP daha önce seçim hükümetine katılmayacaklarını açıklamıştı. MHP'li Tuğrul Türkeş'in bakanlık teklifini kabul etmesiyle MHP yönetimi harekete geçerek ihracını istedi.

Ajansların haberine göre; MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Yıldırım Tuğrul Türkeş ile ilgili"Parti ilkelerimiz ve yetkili kurullarımızca belirlenen parti politikalarımıza aykırı bir şekilde ortaya konulmuş olan davranış nedeniyle adı geçen milletvekili, Sayın Genel Başkanımızca, parti üyeliğinden tedbirli olarak kesin çıkarma cezasıyla cezalandırılması için merkez disiplin kuruluna sevk edilmiştir" ifadesini kullandı.

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Anayasanın 114. maddesi gereğince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, hükümeti kurmakla görevlendirdiği AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu tarafından "Başbakan Yardımcısı sıfatıyla kabine üyeliği teklif edilen" parti üyesi ve halen Ankara Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Yıldırım Tuğrul Türkeş'in anılan görevi kabul ettiğinin anlaşıldığını belirtti.

Türkeş'in bu davranışının, parti politikalarına aykırı bir şekilde ortaya konulduğunu ifade eden Yalçın, şunları kaydetti:

"Adı geçen milletvekili, Sayın Genel Başkanımız tarafından, MHP Parti Tüzüğünün ilgili maddeleri çerçevesinde ve yine aynı tüzüğün 78, 79 ve 81. maddeleri uyarınca parti üyeliğinden tedbirli olarak kesin çıkarma cezası ile cezalandırılması için merkez disiplin kuruluna sevk edilmiştir."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş