DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TSK sınırda kuş uçurtmuyor

TSK, yasa dışı geçişler, kaçakçılar ve insan tacirlerine karşı Suriye sınırında geniş güvenlik önlemleri alarak sınırdan giriş ve çıkışlara izin vermiyor.

23.06.2015 10:52:49

TSK, batı illerinden gelen tank, zırhlı araç ve personelle birlikte Suriye-Türkiye sınırında kuş uçurtmuyor. TSK, sınır hattına son teknolojik sistemleri kurdu. Türkiye-Suriye sınırına obüs topları, füze bataryaları yerleştirildi. 24 saat esasına göre devriye gezilerek, sınır hattından giriş ve çıkışlara izin vermiyor.

İLLEGAL FAALİYETLERE İZİN YOK

TSK, Suriye'ye giriş çıkış yapmak isteyen kişilere izin vermiyor. Yasa dışı geçişler, kaçakçılara ve insan tacirlerine karşı tedbirleri attırdı. Alınan önlemler nedeniyle Suriye'ye geçmek veya Türkiye'ye gelmek isteyen IŞİD başta olmak üzere bütün gruplara mensup kişiler tek tek yakalanıyor.

ÇATIŞMALAR ARALIKLARLA SÜRÜYOR

Suriye'de rejim güçleriyle muhalifler arasında çatışmalar sürüyor. Muhalifler ile IŞİD arasında zaman zaman şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Muhalif gruplar, IŞİD ve rejim güçlerine karşı birleşerek kendi kontrolünde bulundukları yerlerde tedbir aldılar. Büyük hendekler eşen muhalifler, IŞİD'in bombalı araç saldırısına karşı önlem almış durumdalar.

NAMLULAR SURİYE'YE ÇEVRİLMİŞ DURUMDA

TSK tarafından obüs topları başta olmak üzere füze bataryalarının namluları Suriye'ye çevrildi. Suriye'de muhalif grupların çatışmalarını sınırın Türkiye tarafından izleyen TSK, ulaşabilecek bir göç dalgasına karşı sınır hattında geniş güvenlik önlemleri aldı. Sınır hattında hendekler eşilerek setler oluşturuldu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

erdem

Cumhuriyet Bayramı'nın kutlandığı ülkelerde 28 Ekim öğleden sonra ve 29 Ekim tam gün olmak üzere bir buçuk gün resmî tatildir. O nedenle tatil 4.5 gün

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan