SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

TSK onayladı! S-400 filosunun arması belli oldu

2020 yılında kullanıma hazır hale gelecek S-400 savunma füzelerinin filosunun kullanacağı arma belli oldu. S-400 filo personelinin kullanacağı armada at üstünde ok atan Oğuz savaşçısı figüründen esinlenildi.

TSK onayladı! S-400 filosunun arması belli oldu
22.7.2019 09:54:17

Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400 hava ve füze savunma sisteminin teslimatı tüm hızıyla sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Tarihimizin en önemli anlaşması" dediği S-400'ün Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki (TSK) ilk filosu kasım ayına kadar kurulacak. 2020 Nisan'a kadar kullanıma hazır hale getirilecek olan S-400'ün filosunun kullanacağı arma da belli oldu. Türk Hava Kuvvetleri'nde birçok uçak filosunun özel armasını tasarlayan Ömer Erkmen, S-400'lerin özel armasını hazırladı. S-400 Filo personeli tarafından kullanılacak özel arma, at üstünde ok atan Oğuz savaşçısı figüründen esinlendi. Daha önce birçok arma tasarlayan Erkmen, S-400'ler için tasarladığı 'Zafer' çağrı adını taşıyan yeni pençi sosyal medya hesabından paylaştı.

TSK onayladı

Erkmen, "Yeni kurulan S-400 filomuzun pençi Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) tarafından onaylandı. Orta figürdeki Oğuz savaşçısı Orta Asya'dan gelen kökenlerimize, at ise sistemin mobilize oluşuna gönderme yapıyor. Biri yayda gerili, üç tanesi sadakta toplam bulunan toplam 4 ok Lancer'deki füze sayısına gönderme yapıyor. Arka plandaki açıktan koyuya mavi tonlarda atmosferin yükselen irtifalarını simgeliyor. Atın saha kalkmış ve pençin sınırlarından taşan on ayakları da savunmamızın yükselen değişimini sembolize ediyor. Figüre ayrıca bir de kılıç ekledim, S-400'lerin kendini savunmak için kullandıkları sistemi çağrıştırmak için ekledim" dedi.

GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR