SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
TSK'nın saldırılarında büyük kayıplar veren Hizbullah, Rusya ve Esed rejimini suçladı

TSK'nın saldırılarında büyük kayıplar veren Hizbullah, Rusya ve Esed rejimini suçladı

TSK operasyonları karşısında büyük kayıplar veren Hizbullah militanları, Rusya'yı kendilerine yardım etmemekle, Esed rejimine bağlı güçleri de bölgeden kaçarak örgütü yalnız bırakmakla suçladı.

TSK'nın saldırılarında büyük kayıplar veren Hizbullah, Rusya ve Esed rejimini suçladı
29.2.2020 10:49:51

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin İdlib kentinde düzenlediği operasyonlarda büyük kayıplar veren Hizbullah militanlarının yaşadığı panik aralarındaki Whatsapp yazışmalarına yansıdı.

Esed rejimi saflarında yer alan ve bugüne kadar binlerce masum sivili katleden İran destekli Hizbullah militanlarının kendi aralarında haberleşmek için kurdukları Whatsapp grubundaki yazışmalara AA ekibi ulaştı.
TSK operasyonları karşısında Rusya'yı kendilerine yardım etmemekle suçlayan militanlar, Esed rejimine bağlı güçlerin de bölgeden kaçarak örgütü yalnız bıraktığını belirtti.

İdlib'de dün yaşananlarla ilgili gruba ses kaydı gönderen bir militan, "Rus ordusu yardım etmedi ve Suriye ordusu da bölgeden kaçtı. Gençlerimiz tek başına kaldı. Türk ordusu bölgeyi ağır bombardımana tuttu.Enkazlar altında kalan kayıplarımız var. Aralarında Abbas ve Cafer'in de olduğu 9'una ulaştık. Henüz netleşen bir şey yok ve Ruslar hala olaylara kayıtsız durumda. Şimdilik bir şey sormayalım, durum çok kritik." ifadelerini kullandı. 

Suriye'den gelen haberlerle panikleyen militanlar, örgütün kritik dönemlerde gelenek haline getirdiği birtakım "dualar" için de kampanya başlattı.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

Süleyman Şah / 29.2.2020 23:50:48
Müslüman katili hain orman çocukları,cehennemde ateşiniz bol olsun !
/ 29.2.2020 11:17:30
Hem sivillere acımasızca bombarduman uygulayan,onları katleden,evinden yurdundan sürgün zalimler Rusya,İran,Esedle hareket et ondan sonrada da kendine Hizbullah adını ver.Allah ıslah etsin sizi.İslahiniz mümkün değilse kahrı gazaba uğrarsınız sizi.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR