DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,7292 ₺

EURO

17,7175 ₺

ALTIN

988,60 ₺

BİST

2.527,53 ₺

TSK Esed'in 3 generalini SİHA ile vurdu

Türkiye'nin İdlib'de yürüttüğü operasyonlarda en önemli hamlelerden biri yapıldı. Rejimin İdlib'deki birliklerinin koordinasyonunu yürüten 3 rejim generali hedef alındı.

3 Yıl Önce
2020-03-01 08:06:27

Yerel muhalif kaynaklar, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait SİHA'ların önceki gün, İdlib'in güneyinde Cebel el Zaviye bölgesinde rejim ordusuna mensup bazı üst düzey komutanlarla alt kademedeki askerlerin bulunduğu binayı vurarak imha ettiğine dair haberler geldiğini duyurdu.

ÜST DÜZEY 3 KOMUTAN VURULDU

Önceki gece yarısı rejime ait bazı internet siteleri de Türk SİHA'larının atışları sonucu Esed rejiminin üst düzey üç komutanı tuğgeneraller Burhan Ramun ve İsmail Ali ile albay Mazer Fervati'nin etkisiz hale getirildiğinin doğru olduğu bilgisini paylaştı.

34_31

TOPLANTI YAPTIKLARI 3 KATLI BİNADA HEDEF ALINDILAR

Hürriyet'ten Uğur Ergan'ın haberine göre rejiminin 124. Alay komutanı olan tuğgeneral Burhan Rahmun beraberinde tuğgeneral İsmail Ali, albay Mazen Fervati ve çok sayıda asker Cebel el Zaviye bölgesindeki üç katlı bir binada durum değerlendirmesi yapmak için toplantı halindeyken SİHA binayı nokta atışıyla vurdu.

Türkiye'ye ait SİHA'nın operasyonunda Suriyeli üç komutanla birlikte çok sayıda rejim unsuru da etkisiz hale getirildi.

M-5'DE KONVOY VURULDU

SİHA'ların dün de Maarat el Numan'ın kuzeydoğusunda M-5 karayolu üzerinde Han el Sabl mevkiinde Suriye ordusuna ait bir askeri konvoy, Maasran'da bir Suriye karargâhı ile Tel Hadiye'deki iki obüs mevzisini vurduğu, muhaliflerin Suriye Milli Ordusu'nun da (SMO) Serakib'in güney kesimlerindeki bazı köyleri ele geçirdiği bildirildi.

HİZBULLAH MİLİTANLARI DA VURULDU

Ayrıca TSK'nın aynı bölgede kara destek unsurlarıyla yaptığı atışlar sonucu 4 Hizbullah militanının etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Buna karşılık Rusya savaş uçaklarının Serakib'i yoğun şekilde bombaladığı belirtildi. Güneyde de Hama kırsalında rejim unsurları birçok köyü top atışına tuttu.

 

.
SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş