DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TSK'dan 'temiz enerji' açılımı

Türk Silahlı Kuvvetleri bir ilki gerçekleştirerek, kışlalarda rüzgar ve güneş enerji santralleri kurarak temiz enerji üretecek.

16.06.2015 08:57:30

Genelkurmay Başkanlığı, yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretilmesi için iki yıldır yapılan mevzuat ve fizibilite çalışması hakkında açıklama yaptı.

Bilgiler, Genelkurmay internet sitesinde yeni açılan "lojistik faaliyetler" başlıklı sayfada verildi. Buna göre, yenilenebilir enerji üretimi için pilot kışlalar belirlendi.

Pilot kışlalara rüzgar ve güneş santralleri inşa edilmesi 2015-2016 ve 2017 yılı inşaat programına alındı.

2011 yılında başlayan kalekol inşaatı ve üs bölgelerinin yenilenmesi programında ise hedeflenen sayı 510'du.

Lojistik faaliyetler sayfasında bugüne kadar 253 kalekol ve askeri tesis inşaatı tamamlandığı bilgisi de verildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

tuncer

Herkes çözümü Erdoğandan bekliyor.Demirtaş ve avanesi G.Fuller,Benenson,K.Derviş,Esed,İran,Paralel,Doğan medya dahil herkesle görüşüyor.Ama barış yapabileceği tek kurum olan Akpartiye İşidin,El-kaidenin,yüzyıllardır Allah'ın Rahmetine kavuşmuş tüm kürtlerin hatta kızılderelilerin bile ölümlerinden sorumlu tutuyor.MHP,CHP,HDP v.b tüm partiler kainat üzerindeki gelmiş-geçmiş tüm kötülüklerin faturasını Erdoğana kesiyor.Sonrada Erdoğan herşeyi çözsün deniyor.Önüne gelen tüm tatlıları yiyip'Doktor beni tedavi et'diyen şeker hastası toplum olduk.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş