DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TSK: Çukurca'da 100'den fazla PKK'lı öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri, Çukurca'da 100'den fazla PKK'lıların etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

03.09.2016 20:48:14

Türk Silahlı Kuvvetleri, Çukurca'da 100'den fazla PKK'lıların etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Operasyonlarda 7 askerin şehit olduğu belirtildi.

TSK, ölü ve yaralı teröristlerin çoğunun takviyeye gelen gruplarca Irak'ın kuzeyine götürüldüğünü bildirdi.

ŞEHİT ASKERLER HABERİNE GİTMEK İÇİN FOTOĞRAFA TIKLAYINIZ

HAKKARİ VALİLİĞİ: 104 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

Hakkari Valiliği ise il genelinde sürdürülen operasyonlarda 104 PKK'lıların etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada, operasyonların karadan ve havadan kararlılıkla sürdürüldüğü belirtildi.

Valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bizzat generallerimizin yerinden sevk ve idaresinde gerçekleştirilen kapsamlı operasyonlarda 03.09.2016 günü 104 terörist etkisiz hale getirilmekle birlikte arama, tarama ve devam eden çatışmalar sonucu sayının daha da artacağı değerlendirilmektedir. Bu büyük ve her türlü takdire layık olan yok etme harekâtı karadan ve havadan bütün imkânlar kullanılarak icra edilmekte olup kesin sonuç alınıncaya kadar devam edecektir. Ancak coğrafi şartlar ve çatışmaların şiddeti dolayısı ile maalesef şehitler de verilmektedir. En az kayıpla sonuca ulaşılabilmesi için komuta kadememiz her türlü tedbiri planlamakta ve yerine getirmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ozan

Bu haber manşetten indirmeyin lutfen

Görüş Bildir Bizimle Paylaş