DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TSE'de personellerin yeri değişti

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Sebahattin Korkmaz, iddia edildiği gibi 80 değil 26 müdürün görevden alındığını açıkladı...

29.05.2015 01:36:54

Ajansların haberine göre; TSE'nin Kocaeli'nin Çayırova İlçesi'nde bulunan Marmara Kampusu Müdürü Mehmet Hüsrev ile 4 müdür yardımcısının da aralarında bulunduğu bazı yöneticilere dün saat 16.30'da görevden alındıkları tebligatı yapıldı. 

TSE'nin diğer kampus ve bölge müdürlüklerinde birçok müdür ve yöneticinin görevden alındığı ve yerlerine atamaların yapıldığı belirtildi.

26 müdüre görev değişikliği yapıldı

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Sebahattin Korkmaz, 26 müdürün çeşitli nedenlerle görevden alındığını ifade ederken, bu konuda fesih gibi bir durumun söz konusu olmadığını, görev değişikliği yapıldığını söyledi. Korkmaz, söz konusu 26 kişinin özlük haklarının korunduğunu belirtti.

TSE Medya Ofisi'nden yapılan açıklamada da, aralarında genel sekreterin ve müdürlerin de bulunduğu 80 yöneticinin görevden alındığı iddiaları yalanlandı.  

Enstitüde değişik kademelerdeki 175 personelin yönetici olarak görev yaptığına değinilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu personelden bazıları sağlık, ailevi ve kişisel gerekçelerini öne sürerek, ayrılma talebinde bulunmuşlardır. Bazı personelin de çalışma prensipleri ve liyakatlarının enstitümüzün yeni dönem politikalarıyla uyuşmadığının görülmesi üzerine, özlük hakları da korunarak, enstitümüz politikalarına uygun, sorumluluk alacak çalışma arkadaşlarımızla görev değişimi gerçekleştirilmiştir. Görev değişiklikleri basın yayın organlarında belirtildiği gibi 80 personel olmayıp, toplamda 26 personelin yukarıda yer alan değişik gerekçelerle ve özlük hakları da korunarak yapılmıştır."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Osman çelik

Çok yanlış bir milletle uğraşıyor bu Çin liler yakindir bir Kürşat cikar anayurdumuzdan

Görüş Bildir Bizimle Paylaş