DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Trump yarışta iyice geriye düştü

Başkanlık seçimlerinde son anketler, uzun yıllardır Cumhuriyetçilerin kazandığı bazı eyaletlerde Clinton'ın, Trump'ın önünde olduğunu ortaya koydu.

5 Yıl Önce
2016-10-21 21:29:36

ABD'de başkanlık seçimlerine üç haftadan az bir süre kala yapılan son anketler, Demokrat Partinin adayı eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın, kritik eyaletlerde de Cumhuriyetçi rakibi iş adamı Donald Trump'ın önünde olduğunu ortaya koydu.

Ülkede8 Kasım'da yapılacak 58. başkanlık seçimleri için geriye sayım sürerken bazı kritik eyaletlerde yapılan son anketler, Trump'ın kan kaybettiğini ve ibrenin giderek Clinton'a doğru kaydığını gösterdi.

Başkanlık seçim sürecinde ülke genelindeki anketler kadar seçim sonuçlarına ciddi etkisi olması beklenen eyaletlerdeki sonuçlar da yakından takip ediliyor.

Georgia ve Arizona'da Clinton önde

Atlanta Journal ile Constitution firmasının ortak anketine göre 1996 seçimlerinden bu yana Cumhuriyetçi adaylara oy veren Georgia eyaletinde Clinton, yüzde 44'e yüzde 42 ile Trump'ın önüne geçmiş gözüküyor. Son haftalara kadar başa baş bir yarışın sürdüğü Georgia'da Clinton, az farkla da olsa öne geçerek ekstra moral kazandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş