SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Trump’tan, Time tepki: Greta Thunberg'in 'Yılın İnsanı' seçilmesini 'saçmalık'

Trump’tan, Time tepki: Greta Thunberg'in 'Yılın İnsanı' seçilmesini 'saçmalık'

ABD Başkanı Donald Trump, 16 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg'in TIME dergisi tarafından 'Yılın İnsanı' seçilmesini 'saçmalık' ifadeleriyle yorumladı.

Trump’tan, Time tepki: Greta Thunberg'in 'Yılın İnsanı' seçilmesini 'saçmalık'
12.12.2019 16:39:41

ABD Başkanı Trump, Son haftaların en çok konuşulan isimleri arasında yer alan 16 yaşındaki İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg'in, kendisinin de adayları arasında olduğu TIME dergisi tarafından 'yılın İnsanı' seçilmesine, 'Çok saçma' diyerek tepki gösterdi.

Trump, Thunberg'e 'Gevşe Greta gevşe' diyerek genç iklim aktivistine bir arkadaşıyla sinemaya gitmesini tavsiye etti. 

TIME'ın 2019 için 'Yılın İnsanı' olarak Greta Thunberg'i seçmesi üzerine Trump Twitter'da şu ifadeleri kullandı: "Çok saçma. Greta öfke yönetimi problemi üzerine çalışmalı ve sonra da bir arkadaşıyla güzel eski bir filmi izlemeye gitmeli. Gevşe Greta gevşe' 

1576154583511-ekran-resmi-2019-12-12-15.42

Trump, kendisinin 'inanmadığı' iklim krizi için dünya çapında bir hareket başlatan 16 yaşındaki Greta Thunberg için daha önce alaycı bir yorum yapmış, "Çok mutlu bir genç kıza benziyor" demişti.

buyuk_184

GRETA THUNBERG KİMDİR?

Greta Thunberg 3 Ocak 2003 tarihinde dünyaya geldi. Greta Thunberg İsveçli aktör bir babanın ve dünyaca ünlü opera sanatçısı bir annenin iki kız çocuğundan biri. "İklim için okul grevi" ile medyanın dikkatini çekmeyi başaran Greta Thunberg, çok küçük yaşlardan bu yana iklim değişikliği ve küresel ısınma terimleriyle ilgileniyor.
Henüz 11 yaşındayken depresyona giren genç aktivist, o dönem yemek yememeye ve konuşmamaya başladı. Yalnızca çok gerekli olduğunda konuşan Greta'ya otizmin bir türü olan asperger sendromu teşhisi konuldu. Greta Thunberg Time dergisi tarafından 2018'in en etkili 25 gencinden biri seçildi.
Birleşmiş Milletler İklim zirvesi COP24'te iklim değişikliğindeki sözleriyle hafızalara kazınan Greta Thunberg, politikacılara şöyle söylenmişti: "Eğer böyle davranmaya devam ederseniz başarısız olacaksınız. Eğer başarısız olursanız da insanlık tarihinin en kötüleri olarak anılacaksınız."

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR