Trump’tan terör saldırısı ile ilgili ilk açıklama

Yeni Zelanda'daki terör saldırısının ardından dünya liderlerinden art arda açıklamalar geldi.

2019-03-15 15:02:10

Müslümanlara yönelik sözleri çoğu kez tepki çeken Trump'ın, Yeni Zelanda'daki terör saldırısına nasıl tepki verileceği merak ediliyordu.

Donald Trump, konuyla ilgili olarak, "Camilerde korkunç bir katliam" ifadesini kullandı.

MERKEL VE MACRON DA KINADI

Almanya Başbakanı Angela Merkel ise, Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'e yazdığı taziye mektubunda, "Camilere yapılan saldırılar demokrasi ve hoşgörüye yapılmıştır" ifadelerini kullandı.

Terör saldırısını kınayan Merkel'in ardından Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'dan da bir kınama mesajı geldi. Macron, "Düşüncelerimiz Yeni Zelanda'daki Christchurch camilerine yönelik yapılan ağır saldırının kurbanları ve sevdikleri ile birlikte. Fransa, her türlü aşırıcılığa ve dünyadaki terörizme karşı partner ülkeler ile birlikte mücadele ediyor." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (0)

bombaladığın camiler

adama bak, katliammış!!! sanki kendileri afganistanda bombaladıkları, havaya uçurdukları camiler böyle katliam değilmiş gibi konuşuyor. onlarca yıldır afganistan, suriye, ırak ve yemende aynısını yaptınız.. siz yapınca katliam olmuyor. yeni zellanda da manyağın biri yapınca katliam okuyor. yok öyle bişey.. en büyük katil ve en büyük terörist siz ve desteklediklerinizdir.