SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Trump’tan terör saldırısı ile ilgili ilk açıklama

Trump’tan terör saldırısı ile ilgili ilk açıklama

Yeni Zelanda'daki terör saldırısının ardından dünya liderlerinden art arda açıklamalar geldi.

Trump’tan terör saldırısı ile ilgili ilk açıklama
15.3.2019 15:02:10

Müslümanlara yönelik sözleri çoğu kez tepki çeken Trump'ın, Yeni Zelanda'daki terör saldırısına nasıl tepki verileceği merak ediliyordu.

Donald Trump, konuyla ilgili olarak, "Camilerde korkunç bir katliam" ifadesini kullandı.

MERKEL VE MACRON DA KINADI

Almanya Başbakanı Angela Merkel ise, Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'e yazdığı taziye mektubunda, "Camilere yapılan saldırılar demokrasi ve hoşgörüye yapılmıştır" ifadelerini kullandı.

Terör saldırısını kınayan Merkel'in ardından Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'dan da bir kınama mesajı geldi. Macron, "Düşüncelerimiz Yeni Zelanda'daki Christchurch camilerine yönelik yapılan ağır saldırının kurbanları ve sevdikleri ile birlikte. Fransa, her türlü aşırıcılığa ve dünyadaki terörizme karşı partner ülkeler ile birlikte mücadele ediyor." ifadelerini kullandı.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

bombaladığın camiler / 15.3.2019 15:29:11
adama bak, katliammış!!! sanki kendileri afganistanda bombaladıkları, havaya uçurdukları camiler böyle katliam değilmiş gibi konuşuyor. onlarca yıldır afganistan, suriye, ırak ve yemende aynısını yaptınız.. siz yapınca katliam olmuyor. yeni zellanda da manyağın biri yapınca katliam okuyor. yok öyle bişey.. en büyük katil ve en büyük terörist siz ve desteklediklerinizdir.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR