SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
" "
Trump: Seçimleri kazanarak, onları  çıldırtacağım

Trump: Seçimleri kazanarak, onları çıldırtacağım

Pennsylvania eyaletinin Montoursville kentinde konuşan Trump, ABD'de iki dönemden fazla başkanlık yapmanın anayasal olarak mümkün olmadığı halde, 'Bir sefer yarıştık ve 1-0 aldık... şimdi ikinci sefer yapacağız. Sonra bir sefer daha. Ve sonra onları çıldırtacağız' diyerek rakibi Demokratlara mesaj gönderdi.

Trump: Seçimleri kazanarak, onları  çıldırtacağım
21.5.2019 18:23:31

ABD'de 2020'de yapılacak başkanlık seçimlerinin harareti kendini hissettirmeye başladı. Başkan Donald Trump, 'Amerika'yı yeniden muhteşem yap' mitinglerini bu kez Pennsylvania eyaletinin Montoursville kentine taşıyarak rakibi ‘Demokrat'lara mesaj gönderdi.

ABD'de iki dönemden fazla başkanlık yapmanın anayasal olarak mümkün olmadığı halde, Trump "Bir sefer yarıştık ve 1-0 aldık... şimdi ikinci sefer yapacağız. Sonra bir sefer daha. Ve sonra onları çıldırtacağız" diyerek şöyle devam etti: 

"Ve belki de gerçekten çok hoşumuza giderse ve işler yolunda gitmeye devam ederse biz de yapmamız gerekeni yaparız. Üçüncü, dördüncü, beşinci seferi yaparız."

Trump yine konuşmasında  ABD eski Başkanı Bill Clinton'ın Yardımcısı, Demokrat aday Joe Biden'la alay etti: “Uykulu Joe, 'dünyayı kurtarmaya' çalıştığını söyledi. ... O her ülkeyi kurtarır; ancak ülkeyi, biz onlardan kurtaracağız” dedi.

20 Ocak 2017'de koltuğa oturduğundan beri ABD Anayasası'nı ihlal etmek, kurumsal yapısını çökertmekle suçlanan Trump, konuşmasının sonunda da2020 başkanlık seçimi için "Bir kere daha yapacağız ve muhteşem olacak" vurgusunu yaptı. 
 


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR