DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,1920 ₺

EURO

17,4658 ₺

ALTIN

965,28 ₺

BİST

2.438,84 ₺

Trump'ın muhtemel bakanı: İran'da rejimi değiştirelim

Donald Trump'ın kabinesinde dışişleri bakanı olması beklenen ve katı bir neocon olarak bilinen John Bolton, İran'da rejim değişikliğine gidilmesi gerektiğini söyledi.

6 Yıl Önce
2016-11-18 12:24:11

ABD'nin yeni başkanı Donald Trump'ın yeni kabinesinden Dışişleri Bakanlığı için adı geçen John Bolton, İran'da bir rejim değişikliğine gidilmesi ve nükleer anlaşmanın askıya alınması gerektiğini söyledi.

New York Post gazetesinde bir yazı kaleme alan John Bolton, İran'da yaşanacak rejim değişikliğinin İranlıları da sevindireceğini iddia etti. Bolton, İran içerisinde rejim değişikliğini desteklemek için bir muhalif grup seçildiği takdirde, Amerikan askerlerinin herhangi bir müdahelesine bile gerek kalmayacağını öne sürdü.

ABD'nin yeni dışişleri bakanı olacağı iddia edilen Bolton'un bu sözleri Amerikan medyasında da tutarsız bulundu ve sert bir şekilde eleştirildi.

John Boltan, uzun bir süredir İran ile imzalanan nükleer anlaşmayı eleştiriyor ve İran'ın nükleer bölgelerinin bombalanması gerektiğini düşünüyor. .

YORUMLAR (2)

İSLAM ASKERİ

EVET DEĞİŞİTİRİN MÜNAFIK İRAN BARİ MÜSLÜMAN OLSUNESKİDEN GÜNAHKARDILAR AMA MÜSLÜMANDILAR HUMEYNİYLE ŞİMDİ MÜNAFIK KAFİR OLDULAR SAHABE EFNDİLERİMİZE KÜFÜRLE,KURANIKERİMİN EKSİK DEMELERİ MUTE NİKAHINI MEŞRU SAYMALARI ONLARI KAFİR YAPTI

volkan

Abim çıtayı yüksekten açmış.Söylediği ilk söz bile bölge konusunda ne kadar cahil olduğunu gösteriyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş