SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Trump'ı azil tasarısı rafa kaldırıldı

Trump'ı azil tasarısı rafa kaldırıldı

ABD'de Demokrat Kongre üyesi Al Green Temsilciler Meclisi’nin gündemine Trump’ın azledilmesi için bir yasa tasarısı getirdi. Ancak tasarı yapılan oylama sonucu şimdilik rafa kaldırıldı.

Trump'ı azil tasarısı rafa kaldırıldı
18.7.2019 15:38:37

Daha önce de Trump'ın azledilmesi için Temsilciler Meclisi'nde oylama yapılması konusunda ısrar eden Teksaslı Demokrat Kongre üyesi Al Green, Trump'ın tartışma yaratan Twitter mesajlarının ardından bir kez daha benzer bir girişimde bulundu. Demokrat Kongre üyesinin bu hamlesi, bugüne kadarki açıklamalarında “azil” konusunda temkinli konuşan Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'yi bu konuya ilişkin Demokrat Parti içindeki tartışmayı yönetmeye çalışmak zorunda bıraktı.

Demokrat Parti liderliği Al Green'in gündeme getirdiği tasarının inceleme için komisyona gönderilip gönderilmemesi, rafa kaldırılması ya da geçersiz kılınması konusunda oylama yapılabileceğini belirtmişti. Yerel saatle akşam tasarı oylandı ve oy çokluğuyla şimdilik rafa kaldırıldı. 95'e karşı 332 milletvekili tasarıya karşı oy kullandı.

"Amerika'nın Sesi'nin" haberine göre tasarı geçmemiş olsa da, her şekilde Kongre üyeleri Trump'ın azledilmesi konusunda oylarını kayda geçirmiş oldu.

Başkan Donald Trump, 3'ü ABD, biri Somali doğumlu 4 kadın Kongre üyesine “Memnun değilseniz, ülkenize dönebilirsiniz” demiş, olay sonrası azil tasarısı gündeme gelmişti.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR