DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Trump, Erdoğan ve Putin için her şey güç ilişkisi'

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 'Trump, Türkiye Cumhurbaşkanı ve Rusya Devlet Başkanı Putin her şeyi güç ilişkisi olarak düşünüyor.' dedi. 

5 Yıl Önce
2017-05-29 12:07:27

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Brüksel'deki NATO zirvesi ve İtalya'daki G7 zirvesinde yürüttüğü temaslarla ilgili açıklamalarda bulundu.

BBC'de yer alan habere göre Macron, Journal du Dimanche gazetesine verdiği demeçte ABD Başkanı Donald Trump ile olan el sıkışmasının bilinçli olarak yapıldığını söyledi.

Macron, "Trump, Türkiye Cumhurbaşkanı ve Rusya Devlet Başkanı Putin her şeyi güç ilişkisi olarak düşünüyor. Bu beni rahatsız etmiyor. Kamuoyu önünde yapılan eleştirilerle yürütülen diplomasiye inanmıyorum. Ancak ikili diyaloglarımda hiçbir şeyin geçip gitmesine izin vermem. Bu şekilde saygı kazanırsınız." ifadelerini kullandı.

Trump ile olan el sıkışmasına yönelik konuşan Macron, tokalaşmayla birlkte sembolik bile olsa küçül ödünler vermeyeceğini ve abartıdan kaçınacağının mesajını verdiğini söyledi.

NATO zirvesinde iki liderin tokalaşmasının ardından Macron'un elindeki eklemlerin beyazlaştığı görülmüştü.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mehmet

Sanki sen insancıl ilişkisi icindesin cezaire ne yaptığınızı gördük hiç kıvırma bu denklemde olmadığın için kendi başarısızlığına kılıf arıyorsun

Mehmet

Sanki sen insancıl ilişkisi icindesin cezaire ne yaptığınızı gördük hiç kıvırma bu denklemde olmadığın için kendi başarısızlığına kılıf arıyorsun

Görüş Bildir Bizimle Paylaş