DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TRT Genel Müdürlüğü'nden açıklama

TRT Genel Müdürlüğü'nden açıklama

16.07.2015 19:59:28
Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, son günlerde bazı çevrelerin kuruma ve yöneticilerine yönelik "ağır ve mesnetsiz ithamlarda" bulunduğu belirtilerek, "Bu çevrelerin amaçları bellidir ve TRT hiçbir zaman bu seviyesiz tartışmaların tarafı olmayacaktır" ifadesine yer verildi.

Açıklamada, son zamanlarda bazı medya organlarında eleştiri sınırlarını aşan, zaman zaman gerçek dışı ve iftiraya varan haber, yorum ve yazılarla kurum ve yöneticilerinin maksatlı olarak bir polemiğe çekilmeye çalışıldığı belirtilerek, şu değerlendirmelerde bulunuldu:

"Kamu yayıncılığı bilinci ve sorumluluğu ile hareket eden Türkiye Radyo Televizyon Kurumu tüm yayınlarını geçmişte olduğu gibi bugün de büyük bir titizlik ve özveriyle gerçekleştirmektedir. Her gün yüzlerce programın üretildiği bu büyük yapı içerisinde farklı algılamalara neden olabilecek yayınlarla ilgili söz konusu firma, program ve kişilere yönelik işlemler tereddüt etmeden başlatılmaktadır. Yine yayınlarımıza yönelik şikayet, eleştiri ve öneriler ise ilgili birimlerimiz tarafından anında ve titizlikle incelenerek, gerekli işlemler, gerekli uyarılar süratle yapılmaktadır.'

Son günlerde bazı çevrelerin, seviyesiz bir üslupla kurum ve yöneticilerine yönelik ağır ve mesnetsiz ithamlarda bulunduğu vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bu çevrelerin amaçları bellidir ve TRT hiçbir zaman bu seviyesiz tartışmaların tarafı olmayacaktır. TRT bugün farklı dillerde uluslararası yayın yapabilen bir dünya markası haline gelmiştir. Bizler için en büyük şeref mili ve manevi değerlerimizi gözeten, ilkeli ve doğru yayıncılık anlayışından taviz vermeden insanımıza ve ülkemize hizmet etmektir. Bu tür seviyesiz tartışma ve polemiklere hiçbir şekilde cevap vermeyeceğimiz belirtir, bu vesileyle tüm halkımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerle tebrik ederiz."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

muhammed cezeri

KÜRDİSTAN COĞRAFYASINDA KADIN-YAŞLI-ÇOCUK DEMEDEN SİVİLLERE YAPILAN KATLİAMLARA NE DEMELİ? BAŞKASI YAPTIĞINDA SAVAŞ SUÇU AMA SİZLER YAPTIĞINIZDA VATAN SAVUNMASI ÖYLE Mİ? BU SAATTEN SONRA DÜNYANIN SİZLERE İNANMASINI NASIL BEKLERSİNİZ,HELE HELE KÜRD HALKINDA ÇOK DERİN DUYGUSAL KIRILMALAR YAŞANMAKTA AMA SİZLER BUNU GÖRMEK İSTEMİYORSUNUZ SÖZÜM ONA İSLAMİ İKTİDAR MUHAFAZAKAR HÜKUMET..CİZREDE,SİLOPİ VE DAHA NİCE YERLERDE DE HEDEF DEVLET KURŞUNUYLA HAYATINI KAYBEDEN SİVİLLERİN HESABINI VERMEDEN KİMSE SİZE İNANMAZ,MHP ZAMANINDA DAHİ KÜRTLER BÖYLE ZULÜMLER YAPILMADI..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş