DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması'

'TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması'

27.05.2015 16:18:17
TRT Eğitim Dairesi Başkanlığının düzenlediği "TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması"nın ödülleri bu akşam verilecek.

Eğitim Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, jüri başkanlığını TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu'nun yaptığı yarışmanın kazananları bu akşamki törende belli olacak.

Yarışma, "sesli-görüntülü habercilik", "radyo yayıncılığı", "televizyon yayıncılığı" ile "internet ve sosyal medya yayıncılığı" olmak üzere 4 ana dal ve 17 alt kategoriden oluşuyor.

Yarışmada birincilere 3 bin, ikincilere 2 bin, üçüncülere ise bin lira ödül verilecek.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın katılması beklenen ödül töreninde, Emre Altuğ'un yanı sıra TRT sanatçıları sahne alacak. Ödül programı TRT Okul kanalından canlı yayınlanacak.

- "Gençlere önem vermek, geleceğe önem vermektir"

TRT'nin yarışmayı, ulusal ve uluslararası politikaları doğrultusunda, kamu hizmeti yayıncılığı bilinciyle, eğitim, kültür ve sanat hayatına destek olmak için düzenlediği bildirildi.

"Gençlere önem vermek, geleceğe önem vermektir" ilkesinden yola çıkılarak düzenlenen yarışmayla, iletişim fakültelerindeki öğrencilerin, eğitim faaliyetlerine katkıda bulunmanın da amaçlandığı belirtildi.

Ayrıca ödül kazanan öğrencilerin 1 Temmuz ile 1 Eylül arasında, 15 günlük TRT Eğitim ve Staj Programı'na ücretsiz katılabileceği ifade edildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş