'TRT Geleceğin İletişimcileri Ödül Töreni'

'TRT Geleceğin İletişimcileri Ödül Töreni'

27.05.2015 23:47:02
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, dünyada çok hızlı teknolojik değişim yaşandığını belirterek, "Baş döndürücü değişim içerisinde aslında bir baş parmak medeniyetini yaşıyoruz. Çocukları hep baş parmağı çalışıyor cep telefonlarında. Baş parmağın ucunda dünyalar kuruluyor" dedi.

Akdoğan, Arı Stüdyoları'nda düzenlenen "TRT Geleceğin İletişimcileri Ödül Töreni"nde yaptığı konuşmada, TRT'nin öncü ve örnek kuruluş olduğunu vurguladı.

TRT'nin bir okul olduğunu ifade eden Akdoğan, sektördeki pek çok önemli isimlerin TRT'de yetiştiğini bildirdi.

Akdoğan, TRT'nin bugün 15 kanalıyla öncü olmaya devam ettiğini belirterek, "Her alanda her kanalıyla, belgesel kanalıyla, haber kanalıyla, müzik kanalıyla, bütün kanallarında gerçekten ön sıralarda koşuyor. Kalitenin adı olmaya çalışıyor. bu özellik uzun bir tecrübeden süzülerek kazanılan bir özellik" ifadesini kullandı.

Dünyada çok hızlı teknolojik değişim yaşandığına dikkati çeken Akdoğan, TRT'nin bütün bu dönüşüm karşısında kendisini başarıyla yenileyebildiğini dile getirdi.

- "Baş parmağın ucunda dünyalar kuruluyor"

Akdoğan, bugün konvensiyonel medyaya karşı yeni medya düzeni olduğuna işaret ederek, "Teknoloji değişti. Gazete televizyonun ötesinde dijital yayıncılık var. Bilgisayarlar, tabletler her geçen gün gelişiyor. Cep telefonundan insanlar televizyon izliyor. Eskiden tek kanal vardı, insanlar ona mahkumdu. Şimdi kumanda televizyondan daha değerli. İnsanlar istediklerini tercih ediyorlar. Baş döndürücü değişim içerisinde aslında bir baş parmak medeniyetini yaşıyoruz. Çocukları hep baş parmağı çalışıyor cep telefonlarında. Baş parmağın ucunda dünyalar kuruluyor" diye konuştu.

TRT'nin dünyanın dört bir yanına Türkiye'nin mesajını taşıdığını anlatan Akdoğan, algı operasyonlarına karşı Türk milletinin ve Türkiye'nin tezlerini anlatmaya çalıştığını aktardı.

Akdoğan, teknolojik ilerlemelerin her zaman demokrasinin ilerlemesi anlamına gelmediğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Asli olan araç değil, mesajdır. Bence muhteva önemli. Demokrasinin medya gerçekten 4. kuvvetidir ama aracı kendisi değildir. Orada verilen mesaj demokrasiye ne kadar hizmet ediyor, hak ve özgürlüklere ne kadar hizmet ediyor. Asıl olan odur."

Geceye Akdoğan'ın yanı sıra TRT Genel Müdürü Şenol Göka, Anadolu Ajansı Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Kazancı, AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Ali İhsan Arslan, Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Metin Mutanoğlu, Başbakan Yardımcısı Danışmanı Şaban Kızıldağ, TRT'nin yöneticileri ve davetliler katıldı.

- Ödüller sahiplerini buldu

Gecede, Sesli Görüntülü Habercilik Dalı, "Radyo Haberleri" kategorisinde Uğur Ekinci "90 Saniye Haber Turu" eseriyle birinci, Orhan Sevinç, Eda Özyurt ve Fatımatüzzehra Maslak "Organ Bağışı" eseriyle ikinci, Berkin Güvendik "Gündemden Yansıyanlar" eseriyle üçüncü oldu.

"Televizyon Haberi" kategorisinde Anıl Şahin ve Kübra Yavuz, "Sessiz Çığlıklar" eseriyle birinci, Enes Beytullah Bolat, Baran Öner, Uğur Karataş ve Yusuf Duru, "Satılan Şehitlik" eseriyle ikinci, Ali Avlar da "Geç Gelen Madalya" eseriyle üçüncü oldu.

"Televizyon Spor Haberi" kategorisinde Vicroria Bukerava, Murat Erol, Harun Bor ve Maksat Rejepov, "Bocce Aşkı" eseriyle birinci, Büşrü Tanrıtanır ve Abdullah Özkan "Antalya'da Futbolun Flemenkçesi Jantalyaspor" eseriyle ikinci, Örgün İmamoğlu ve Selin Maden de "En Riskli Temizlik" eseriyle üçüncü oldu.

Televizyon Haber Programı kategorisinde Salim Manav, Ahmet Can, Suat Yahyaoğlu ve Emre Şahin "Spor Çelebi" eseriyle birinci, Mert Öner, İlker Akoğlu, Mahir Çalali ve Tuğba Aliyazıcıoğlu "Doğanın Güncesi" isimli eseriyle ikinci, Hakkı Akgün, Büşrü Tanrıtanır, Emre Gündoğdu ve Ayhan Enver Özbek ise "Kaç Yıl Oldu?" adlı eseriyle üçüncü oldu.

Haber Fotoğrafı kategorisinde Öykü Madenlioğlu, "Alın Teri Demir Tozu" eseriyle birinci, Halime Güler, "Tabelacılar Yürekleri Ağıza Getirdi" eseriyle ikinci ve Ebubekir Ağbaba da "Dost" adlı eseriyle üçüncü oldu.

- Radyo Yayıncılığı

Radyo Yayıncılığı Dalı, Söz Programları kategorisinde Aslı Yılmaz, "Tarihin Yaprakları" eseriyle birinci, Onur Köseoğlu ve İlkim Kaya, "Tribünün Sesi" eseriyle ikinci, Mahmut Yavuz Türkmen ve Melike Demirbaş ise "Kayahan'a Veda Özel Programı" adlı eseriye üçüncü oldu.

Belgesel Programlar kategorisinde, Seçil Ayhan, "Bir Garip Ozan: Neşet Ertaş Belgeseli" eseriyle birinci, Ayşin Aşkım Çakmak, "Vatan Kırım" eseriyle ikinci ve Kevser Çiğdem de "Türkiye'nin Radyo Televizyonu" eseriyle üçüncü oldu.

Drama Programları kategorisinde, Ezgi Taşlı "Ezilenlerin Tiyatrosu" eseriyle birinci, Derya Kara, "Masal Perisi" eseriyle ikinci, Tuğba Beyaz da "Asrın Zaferi" eseriyle üçüncü oldu.

Müzek Performans Programı kategorisinde Nuriye Akyel, "Türk Müziğinde Bir Atılım" eseriyle birinci, Yeşim Uluçay "Ne Güzel Şey Hatırlamak Seni" eseriyle ikinci ve Mine Nazlım Balık da "Film Şeridi" eseriyle üçüncü oldu.

- Televizyon Yayıncılığı

Televizyon Yayıncılığı Dalı, Drama Tekniğiyle Üretilmiş Kısa Film kategorisinde, Oğuz Bulut, "Bağ" eseriyle birinci, Uluç Erdem Ersen, Cemre Şenses, Sultan koca ve Dilara Araç "İgnis" eseriyle ikinci, Eren Uğur da "Mami" eseriyle üçüncü oldu.

Belgesel kategorisinde, Sefa Sağlam, Resul Sakınmaz, Bahadır Alptekin ve Tuğba Beyaz "Kinostajik" eseriyle birinci, Yahya Ercan, "Gökkuşağı" eseriyle ikinci, Muhammet Cüver, İhsan Anlamış, Kürşat Doğan ve Merve Karakaya "Efektör" eseriyle üçüncü oldu.

Müzik Videosu kategorisinde, Abdullah Harun, "Making a Man" eseriyle birinci, Fatih Şahin "Tüketim Çılgınlığı" eseriyle ikinci, Numan Kutkay da "Zor" eseriyle üçüncü oldu.

Televizyon Programı kategorisinde, Muhammet Mustafa Ercan, "Seyyah" eseriyle birinci, Zelal Merve Elyıldırım, "Sosyal Mutfak" eseriyle ikinci ve İlayda Girginer de "Şimdiki Zaman" eseriyle üçüncü oldu.

- İnternet ve Sosyal Medya Yayıncılığı

İnternet ve Sosyal Medya Yayıncılığı dalı, Blog kategorisinde, Hayal Tanrıöver, "Sen de Öğren" eseriyle birinci, Müge Üçtop, "Kilşe Kafa" eseriyle ikinci, Ercan Cıvak da "Röportaj Vadisi" eseriyle üçüncü oldu.

İnternet Sitesi kategorisinde, Esra Kahraman, "sahibingeldi.com" eseriyle birinci, Ebubekir Ağbaba, "Antikafa" eseriye ikinci, Tolga Önalan da "SinamaTR" eseriyle üçüncü oldu.

Sosyal Medya Projesi kategorisinde, Bilge Ülke Güzel, "Hayat Ses Ver" eseriyle birinci, Sefa Koç, "Savaşın Çocukları" eseriyle ikinci, Taylan Ahen, "İlik Ver Hayat Ver" eseriyle üçüncü oldu.

İnternet Haber Sitesi kategorisinde, Tolga Cihan, Mert Demir, Ceren Paslı, Öykü Madenlioğlu, "www.zorubasaranlar.com" sitesiyle birinci, Orkun Enver Gözübüyük, Yaşar Ozan Mayasız, Ufuk Kaplan ve Sezer Öcaf "www.1haber1kahraman.com" sitesiyle ikinci, Aslı Enver Özbek, Esin Çetin, Emre Gündoğdu ve Büşrü Tanrıtanır da "www.tarihinpesinde.net" sitesiyle üçüncü oldu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mehmed

kemalist mhp istemiyoruz!