TRT FM 3 kıtadan yayın yaptı

TRT FM 3 kıtadan yayın yaptı

26.06.2015 01:20:30
Türk radyocular, TRT'nin "Dünyanın En Radyo Programı"nda, Amerika, Avustralya ve Asya'dan canlı ve eş zamanlı yayın yaptı.

Erhan Konuk, Bangladeş'in başkenti Dakka'da, Bay J ve Erkan Yavaş ABD'nin New York kentinde ve Muzo da Avustralya'nın başkenti Melbourne'de mikrofon başına geçerek 3 kıtadan ortak canlı yayın gerçekleştirdi.

TRT Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Şahin, AA muhabirine, yayınla ilgili yaptığı açıklamada TRT'nin özellikle son yıllarda televizyonda çok büyük atak yaptığını belirterek, aynı atağın radyo da başlatıldığını bildirdi.

Recep Şahin şunları söyledi:

"Genel Müdürümüz Şenol Göka'nın göreve gelmesiyle ki radyoyu en iyi bilen insanlardan biridir. Radyo Daire Başkanlığı da yapmıştır. Onunla birlikte Radyo Daire Başkanlığına Amber Türkmen getirildi. O da radyoyu iyi bilen birisi. Radyoda da televizyondaki aynı atağı başlattık. Radyoyu uluslararası boyuta taşımak için bu projeye imza attık."

Bundan sonra üç ayrı okyanustan yayın yapmayı istediklerini belirten Şahin, "Daha sonra belki Türki devletlerden de yapacağız. Radyoyla ilgili değişik projelerimiz var" dedi.

TRT'nin kısaca 3A adı verilen yayının New York ayağında mikrofon karşısına geçen Bay J ise proje için ABD'de olmaktan dolayı memnuniyetini dile getirdiği konuşmasında şunları söyledi:

"Daha önce kıtalar arası yayın yapmadım hep oturduğum yerden bir ülkeye yayın yaptım. TRT bütün ülkeye ve dünyaya yayın yapan kurum olduğu için insan kendini daha büyük hissediyor. O yüzden çok keyifliyiz."

Çocukluğundan bu yana TRT'yle iş yapmak istediğini anlatan Bay J, Erhan Konuk'u dinleyerek büyüdüğünü ve 80'lerde Konuk'un çaldığı şarkıları kaydettiğini belirtti.

TRT'nin özgün projelerinden Dünyanın En Radyo Programı perşembe günleri 19.00-21.00 saatlerinde üç merkezden canlı ve eş zamanlı olarak TRT FM'de yayınlanıyor.

7 Ocak'ta "Dünyanın En Radyo Programı"yla Ankara-İstanbul-İzmir TRT FM stüdyolarından aynı stüdyodan yayın yapıyormuş gibi dinleyicilere ulaşan TRT radyocuları, daha sonra Azerbaycan-Bakü, Bosna Hersek-Saraybosna ve Almanya-Berlin'den eş zamanlı gerçekleştirdiği kısaca 3B adlı canlı yayınla dünya rekoru kırmıştı.

New York'taki programa, TRT Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şahin dışında, programın yapıldığı stüdyonun sahibi işadamı Ekmel Anda, sanatçı Özcan Deniz ve Demet Sağıroğlu ile New York'ta yaşayan gazeteci Mehveç Koçak da konuk oldu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Murat Konuk

hehe gerçekten yatacak yerin yok , yazınız gerçekten komik olmuş, ciddiye almıyorsunuz neden birşeyler karaladınız ki , farkında olmanız adına *karalama kelimesi ile de kendinizi küçük düşürmüşsünüz, ilgili şahsı ciddiye almakla da ' izzet ve şerefli duruşlarda geriye dönüşlü yazı yazılır mı gerçekten kaleminiz zayıf imiş acizane fikrim çok tez ve usul kitapları okuyun bir de tevbe sonrası yeniden iman edin zira Allah a.c. kendisinden uzaklaşanlara bir cin şeytan musallat eder ki o cin şeytan yoldan çıkana her amelini süslü gösterir.