Trendyol'dan kamuoyu açıklaması!

Sosyal medyada en çok konuşulan konu olan Wayfair skandalı ile ilişkilendirilmek istenen e-ticaret sitesi Trendyol'dan kamuoyu açıklaması geldi.

2020-07-13 22:05:51

ABD'nin ünlü e-ticaret sitesi Wayfair'de çocuk ticareti yapıldığı iddiaları sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Türkiye'de de yine e-ticaret sitesi olan Trendyol'un Wayfair ile ilişkilendirilmeye çalışılması üzerine Trendyol yetkililerinden açıklama geldi.

Trendyol tarafından yapılan açıklamada, "Onbinlerce satıcıyı müşterilerimizle buluşturduğumuz pazaryeri modelimizde ürün isimleri, açıklamaları ve fiyatları satıcılarımız tarafından belirlenmektedir. 15 milyondan fazla ürün bulunan platformumuzda, veri girişleri ile ilgili hatalı işlemlerle karşılaşılabilmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Sosyal medyadaki iddiaları hassasiyetle takip ettiklerini duyuran Trendyol yetkilileri açıklamalarının devamında, "15 milyondan fazla ürün bulunan platformumuzda, veri girişleri ile ilgili hatalı işlemlerle karşılaşılabilmektedir. Hatalı veri girişlerini ve her türlü ayrımcılık içeren söylemleri takip ediyor ve satıcılarımızı bilgilendirerek platform kuralları gereği, ürünleri yayından kaldırıyoruz. 'Şikayet Et' özelliği ile müşterilerimizden aldığımız bildirimleri de ivedilikle inceliyoruz. Ayrıca platform olarak satıcılarımızın hatalı veri girişlerini ve operasyonlarını iyileştirmeye yönelik eğitimleri düzenli olarak gerçekleştirmeye ve kontrol mekanizmalarımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Sosyal medyadaki iddialarda yer alan ürünlerle ilgili yaptığımız incelemelerde, belirtilen fiyatlardan hiç satış yapılmadığı ve bu durumun veri girişlerindeki hatalardan kaynaklandığı gözlenmiştir. Türkiye'nin Trendyol'u olarak markamızın böyle bir iddia ile yan yana gelmesinden son derece üzgünüz. Böyle bir konuda kamuoyunda oluşan haklı hassasiyeti en içten şekilde paylaştığımızı ve konunun kesinlikle karşısında olduğumuzu belirtmek isteriz." ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR (0)