SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO

Topuk çatlaklarına çözüm

Topuk çatlakları ve mantar tedavisi için hekimler karbonat tavsiye ediyor.

Topuk çatlaklarına çözüm
16.11.2017 21:37:05

Topuk çatlakları ve mantar tedavisi için hekimler karbonat öneriyor.

NASIL UYGULANIR?

kadinneder.com'un haberine göre; ilk olarak ılık olan 2 litre suyu uygun büyüklükte bir kaba boşaltın ve ardından içine 1 tatlı kaşığı karbonatı tepeleme olarak ekleyin. Eklediğiniz karbonatın suda dağılması yaklaşık 10 dakika kadar sürmektedir. Bu işlem zarfında ayağınızı suya koymayın. 10 dakika bekledikten sonra her iki ayağınızı da su içerisine koyun ve 20 ile 30 dakika arasında suda bekletin.

20-30 dakikalık zaman zarfında kısmen karbonatın topuklarınıza ya da mantar olan bölgelere biraz acı hissi verebilmektedir. Bu acı esnasında ayağınızı sudan çıkarmayın ve tedaviye devam edin. 20 ile 30 dakikalık zaman tamamlandıktan hemen sonra da hemen ayağınızı temiz, pamuklu bir havlu ile kurulayın ve çorap giyin.

Bunu 10 gün boyunca devamlı olarak uyguladığınız takdirde mantar ve topuk çatlaklarından tamamen kurtulabilirsiniz. Sabah ve akşam iki seans olarak uygulamanız önerilmektedir ancak buna zamanınız kısıtlı ise yalnızca geceden geceye; 15 gün süresince uygulamak da büyük ölçü de yarar görmenizi sağlayacaktır.

Ayrıca hekimler topuklara bu uygulamanın ardından yumuşatıcı ayak kremleri de sürmenizi tavsiye etmektedir. Zira topuklar yumuşayarak tedaviye açık bir hale geleceği gibi, kendinizi de rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Topuk tedavisi ciddiye alınmadığı zaman yaralanmalara ve büyük ölçü de kurtlanmalara neden olabilir.


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR