DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TOKİ'den taksit müjdesi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, katıldığı özel bir televizyon programında, yeni dönemdeki hedeflerini ve TOKİ’nin amacını anlattı.

02.06.2015 20:19:54

Toplu Konut İdaresi'nin yegane hedefinin konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak olduğunu söyleyen Turan, idarenin ilk kurulduğu yıllarda bu fonksiyonun yerine getirilmediğini belirtti.

2023 HEDEFİ YUKARI REVİZE EDİLDİ
Toplu Konut İdaresi'nin geçen yıldan itibaren yeni dönem hedefleri doğrultusunda projeler geliştirdiğini belirten Turan, “İdare olarak 58. Hükümet ile beraber 13 yılda 650 bin konut ürettik. Bizim 2002 yılını baz aldığımızda 2023 hedefimiz 1 milyon konut üretmekti. Sayın Başbakanımızın talimatıyla 2023 hedefimizi yukarı revize ederek 1 milyon 200 bin konut olarak belirledik“ dedi.

VADELER UZATILDI
2014 yılından bugüne gelindiğinde, vatandaşları düşük bedelle, kira öder gibi taksitle konut sahibi yaptıklarını belirten Turan, Sayın Başbakanımız talimatı ile taksit vadelerinin 240 aya çıkarıldığını söyledi. Turan, yeni dönemde, başta emekli ve dar gelirli vatandaşlara yönelik olmak üzere çok daha büyük çapta projelerin gerçekleşeceğini söyledi.

TAKSİTLER TAŞINDIKTAN SONRA BAŞLIYOR
Türkiye'nin birçok ilinde düşük ücretli taksitlerle konut edindirdiklerini belirten Turan, taksitlerin vatandaşların konuta taşındıktan sonra başladığını önemle vurgulayarak şöyle devam etti: “Toplu Konut İdaresi 2014-2015 yılları arasında, Sivas'ta 175 TL taksitle, Balıkesir'de 232 TL taksitle, Gaziantep'te 234 TL taksitle vatandaşları konut sahibi yaptı ve yapmaya devam ediyor. Çok daha önemli bir şey; bizim taksitlerimiz vatandaşlar konuta taşındıktan sonra başlıyor."

İSTANBUL'A 7500 KONUT
İstanbul'da bin 500 konutun hak sahiplerinin kura ile belirlendiği söyleyen Turan, şu an sözleşmelerin yapıldığı bildirdi. İstanbul için yeni projelerinden bahseden Turan, “İstanbul'da 4 bin 500 konutu ihale ettik. Şu an yapım aşamasında. 3 bin konut için de ihale aşamasındayız. Önümüzdeki dönemde 7 bin 500 konutu alt gelir grubu vatandaşlarımıza kira öder gibi taksitle sunacağız” dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

MEHMET

HUSLKH SAKLANMASIN KARDEŞİM BEN BUYUM DESİN ERMENİLER NEDEN SAKLANIYOR KÜRT KİMLİĞİNE ANLA BİR ZAHMET

Görüş Bildir Bizimle Paylaş