DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TOKİ'den emekliye müjde

TOKİ emeklilerin kolay ev sahibi olabilmesi için oluşturduğu projeleri hayata geçirmeye başladı.

30.09.2015 15:28:13

Emeklilerin konut ihtiyacını karşılamak için yüzde 25'lik kontenjan ayırmaya hazırlandığını müjdeleyen TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, "Başbakanımızın müjdelediği 200 bin yeni konutla başta emeklilerimiz olmak üzere, dar gelirli vatandaşlarımızı 250 TL taksitle yuva sahibi yapmak için faaliyetlerimizi hızlandırdık"dedi.

Emekli ve dar gelirli vatandaşları, uygun ödeme koşulları ve 240 ay vade imkânıyla ev sahibi yapma hedefiyle yürüttükleri projeleri hayata geçirmeye başladıklarını belirten Turan,"Özellikle emeklilerimizin konut ihtiyacını dikkate alarak yaptığımız planlamalar doğrultusunda, Anadolu'nun farklı illerinde başlattığımız konut satışlarında emeklilerimize kontenjan ayırıyoruz. Pek çok şehrimizde emeklilerimize özel yüzde 25'ye yakın kontenjanla ve uzun vadeli ödeme koşularıyla konut satışını gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.

TURİZM ÇALIŞANINA DA MÜJDE

Farklı sektörlerde çalışan alt gelir grubu vatandaşlara yönelik de çalışmalar yapıldığına dikkat çeken TOKİ Başkanı Turan, "Turizm sektöründe çalışan alt gelir grubundaki emekçilerimizi, 250 ila 400 lira arasında taksitlerle ve ödemeleri konutlarına taşındıktan sonra başlamak kaydıyla ev sahibi yapacağız. İlk etapta 5 bin konutluk arazi üretme noktasında çalışma yaptık. Proje çalışmalarının tamamlanmasıyla 2016'nın ilk 6 ayı içinde çalışmayı başlatacağımızı öngörüyoruz" ifadelerini kullandı.

İSTANBUL İÇİN 7 BİN 500 KONUT

20 bini aşan konut uygulamasıyla, İstanbul'daki en büyük konut bölgesi olan Kayabaşı'nda üretimlerin hızla devam ettiğini kaydeden Turan şunları söyledi: "Satışını yaptığımız bin 500 konutun ardından 2 bin 512 adet yeni konutun inşaatına başladık. Bunun yanında 448 adet yeni konutun yer teslimini yaptık. İstanbul için öncelikli hedefimiz 7 bin 500 konut. İstanbul'u da depreme hazırlıyoruz."

2023'E KADAR 1.2 MİLYON KONUT ÜRETİMİ

Hedeflerinin başta emekliler olmak üzere dar gelirli ve bugüne kadar konut sahibi olmamış vatandaşları ev sahibi yapmak olduğunu kaydeden Turan, şöyle konuştu: "Bugün 3 milyonu aşkın vatandaşımız TOKİ'nin ürettiği konutlarda yaşıyor. Amacımız 2023 yılında 5.5 milyon insanımızı ev sahibi yapmak. Yıllık 50 bin konut hedefimizi de bu doğrultuda revize ettik; 2016 yılı hedefimiz 60 bin konut üretimidir."

Hastaneli ve okullu konteyner şehirler kurduk

Mülteci merkezleriyle ilgili çalışmalarına da değinen TOKİ Başkanı Turan, "Suriye'den gelen barınmacılar için Kilis, Şanlıurfa ve Malatya'da dört ayrı bölgede toplam konteyner ve altyapısını hazırlayarak teslim ettik. İçinde okullar, sağlık ocakları, camiler, Emniyet Müdürlüğü hizmet binaları, protokol ağırlama binaları, Isı merkezleri, depolar, gözetleme kuleleri ve diğer hizmet binaları yer almaktadır" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Sayın Mustafa Tuna başkandan Ankara halkı olarak ricamız şudur: Özellikle bazı kişiliksiz bürokratların bazı grupların gölgesine sığınma reaksiyonlarına karşı, Sayın Mustafa Tuna Bey asla taviz vermemelidir. Dün Fetö başımıza bela oldu, bu gün başka cemaatler güçlendikçe başımıza çorap örecekler. Yoğurttan ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer. Bu cemaat holiganları yüzünden bizim ağzımız yandı ve yeter artık bunlara taviz verilmesin. Belediyede, hangi cemaat mensubu olursa olsun, bu tür cemaat mensuplarının izleri silinmelidir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş