SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO

TOKİ 2020 kura çekilişi takvimi: Pazartesi günü TOKİ kura çekimi 2020 için ilk sonuçlar açıklanıyor!

A'dan Z'ye tüm vatandaşları yakından ilgilendiren TOKİ kura çekilişi için tarih detayları açıklandı.

TOKİ 2020 kura çekilişi takvimi: Pazartesi günü TOKİ kura çekimi 2020 için ilk sonuçlar açıklanıyor!
22.2.2020 20:21:43

Toplamda 1 milyon 211 bin 518 kişiyi ilgilendiren TOKİ kura çekilişi, noter huzurunda gerçekleştirilecek olan çekilişin ardından kurumun resmi internet sitesi üzerinden TC Kimlik numarası ile öğrenilebilecek. 2+1 ve 3+1 evler için öncelik şehit aileleri ve engelli vatandaşlar olacak. TOKİ kura çekilişi İstanbul için 16 Mart 2020 tarihinde başlayacak ve ikişer gün arayla 20 Mart tarihinde tamamlanacak. Her proje için TOKİ kura çekimi ayrı tarihte gerçekleşecek. İşte, İlk çekilişin 24 Şubat Pazartesi günü başlayacağı TOKİ kura çekilişi hakkında detaylı bilgiler.

2+1 ve 3+1 konutlar için TOKİ kura çekilişi, her il için ayrı bir tarihte yapılacak. İstanbul'da 3 ayrı tarihte gerçekleşecek olan TOKİ kura çekilişi, kura sonuçları ile TOKİ.gov.tr internet sitesi üzerinden yayımlanacak. Sonuçlar tüm iller için aynı gün ya da ertesi gün sisteme eklenecek. 100 bin sosyal konut için başvuruda bulunanlar buna göre konut elde etme hakkına sahip olup olamadıklarını öğrenebilecek. Peki, TOKİ kura sonuçları TC ile nasıl öğrenilir? İşte, tüm illerin TOKİ kura çekiliş tarihi hakkında bazı bilgiler

TOKİ 2020 KURA ÇEKİLİŞ TARİHİ AÇIKLANDI

Yeterli başvurunun olmaması nedeniyle 262 projeden 41 adetinde TOKİ kura çekimi gerçekleşmeyecek. TOKİ kura çekiliş tarihi, TOKİ.gov.tr üzerinden kolayca öğrenilebilecek. 24 Şubat tarihinde başlayacak olan TOKİ kura çekilişi, 30 Haziran tarihine kadar devam edecek. Böylece TOKİ kura çekiliş tarihi 128 güne yayılmış olacak. TOKİ İstanbul çekilişi, 3 farklı proje için 16-18-20 Mart tarihlerinde gerçekleşecek.

100 bin sosyal konut için gerçekleştirilecek olan TOKİ kura çekimi 2020 için tarih detayları yayımlandı. TOKİ'nin resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre Türkiye genelinde ilk çekiliş 24 Şubat tarihinde İzmir'deki 750 konut için yapılacak. TOKİ kura çekiliş tarihi, 30 Haziran tarihine kadar devam edecek.

Önceki gün TOKİ.gov.tr resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan TOKİ kura çekiliş tarihi ile İstanbul, İzmir, Ankara, Gaziantep başta olmak üzere birçok ilde kura sonuçlarının açıklanacağı tarihi belirlendi. Toplam 221 projenin yer alacağı TOKİ kura çekilişi için bazı illerde yeterli sayıya ulaşılamadığı için çekiliş gerçekleşmeyecek.

Ülke genelinde tüm illerde inşa edilecek olan 100 bin sosyal konut için TOKİ 2020 kura çekiliş tarihi açıklandı. 262 projeyi 2021 yılına kadar tamamlayıp ev sahiplerine teslim edecek olan TOKİ, kura sonuçları bilgisini resmi internet sitesi üzerinden özel bir otomasyon ile duyuracak. TOKİ kura sonuçları, duruma göre E-Devlet üzerinden de yayımlanabilecek. TOKİ kura sonuçları bilgisine göre ev sahibi olmaya hak kazanan vatandaşlar, katılım bankaları ve kamu bankaları tarafından finanse edilecek. Bazı illerde ise TOKİ kura çekilişi, başvurunun az olması nedeniyle yapılmayacak.

İstanbul için kura çekilişi Tuzla'da 16 Mart, Arnavutköy'de 18 Mart, Başakşehir'de ise 20 Mart tarihinde tamamlanacak. Diğer illerin kura çekilişi 30 Haziran tarihine kadar devam edecek.

GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR