DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Tokatlılar Buluşması

Tokatlılar Buluşması

7 Yıl Önce
2015-05-31 23:22:07
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Eminim 7 Haziran'da da Tokatlılar fevç fevç Türkiye'nin her yerinde ve İstanbul'da sandıklara gidecekler ve yeni bir destan yazacaklar" dedi.

Başbakan Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile Diyarbakır'dan, Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde düzenlenen, "Tokatlılar Buluşması"na canlı yayınla bağlandı.

Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada, Gaziosmanların torunları, 15'lilerin yiğit evlatlarının 7 Haziran seçimlerine giderken, Tokatlıların coşkulu bir şekilde sadece Tokat'ta değil İstanbul'da da, bir araya gelmelerinin kendilerine büyük bir şevk verdiğini ifade ederek, aslında bu akşam salondakilerle bir arada olmak istediğini kaydetti.

Tokat'ta gerçekleştirdiği mitingdeki güzel atmosferi İstanbul'da da yaşamak isteğini dile getiren Davutoğlu, seçimler dolayısıyla 81 vilayeti dolaştığını anlattı. Davutoğlu, buralarda mitingler yaptığını, bugün ki Diyarbakır mitinginin de coşku ve büyük bir katılımla gerçekleştiğini aktararak, bu nedenle düzenlenen "Tokatlılar Buluşması"na yetişemediğini söyledi.

Başbakan Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Ama bilin ki gönlüm, zihnim, aklım her şeyden önemlisi ise bütün yüreğim sizinle beraber. Sare Hanım'la birlikte oradaki bütün hanımefendileri, beyefendileri saygıyla muhabbetle selamlıyoruz. Tokat mitingimiz, Türkiye'deki en coşkulu geçen mitinglerden birisi oldu. Gördüğüm ve buradan sizi izlediğim kadarıyla o dalgalandırdığınız al bayraklarla İstanbul'daki Tokatlılar da aynen Çanakkale Savaşı'na giden 15'liler gibi heyecanlı, şevk dolu ve ayakta. İstanbul bizim için çok önemli."

Dün gerçekleştirilen Fetih etkinliğine ilişkin görüşlerini belirten Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sayın Cumhurbaşkanımızla İstanbul'da bir Fetih mitingi gerçekleştirdik. Daha önce 17 Mayıs'ta 2 milyon kişinin katıldığı büyük bir miting yaptık. Tüm bu mitinglerde, ben Tokatlıların orada olduğunu gönül gözüyle gördüm. Eminim 7 Haziran'da da Tokatlılar fevç fevç Türkiye'nin her yerinde ve İstanbul'da sandıklara gidecekler ve yeni bir destan yazacaklar. Her zamanki ifadelerimle buradan yine sizin sesinizi duymak istiyorum. Tokatlılar, Tokat'ta da İstanbul'da da yeni bir destan yazmaya var mısın? Allah yolunuzu açık eylesin. Alnınızı ak eylesin. 7 Haziran akşamı, inşallah güzel bir zaferle bize büyük ikramda bulunsun."

Etkinliği düzenleyenlere teşekkür eden Davutoğlu, kendisini temsilen Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın etkinlikte bulunduğunu ifade etti.

Davutoğlu, "Ama bilin ki fiilen ve fiziken orada olmasam da kalben, ruhen, gönül olarak oradayım. Allah'a emanet olun, Allah yar ve yardımcınız olsun. Bütün Tokat'a, İstanbul'daki, Türkiye ve dünyadaki bütün Tokatlılara selam olsun. 15'lilerin torunları yeni bir destan yazacak inşallah" şeklinde konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Amed

ALLAH tūrkiyedeki sol sosyalist komunistlere fırsat vermesin.çin ve sovyet emperyalistlerden daha vahşi uygulamalar yaparlar.örnek icraatı komunist felsefe sahibi BDP/pkk 6-7 ekim vahşetinde dünyaya gösterdi.vahşi ABD beğendi ve mütedeyin kürtlere karşı kullandı ve kullanacak

Görüş Bildir Bizimle Paylaş