DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Tokatlılar Buluşması

Tokatlılar Buluşması

7 Yıl Önce
2015-05-31 23:02:16
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, her zaman "Türkiye kazansın da biz kaybetmeye razıyız" dediklerini belirterek, "Ama onlar diyorlar ki 'AK Parti kaybetsin de Türkiye ne olursa olsun. Gemi batsın, Türkiye batsın' diyorlar. Kaos planlarına sarıldılar. Biz sorumsuz davranmayacağız değerli kardeşlerim. Bizim önceliğimiz Türkiye'dir" dedi.

Akdoğan, Tokatlılar Konfederasyonu'nca (TOKKON) Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde düzenlenen "Tokatlılar Buluşması"nda yaptığı konuşmada, Kürtlerle ilgili ne yapıldıysa AK Parti'nin yaptığını söyledi.

"HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş oyun hamur oldu, oyun hamuru" diyen Akdoğan, Demirtaş'ı yoğurup durduklarını, onun üzerinden imaj çalışması yapıldığını anlattı.

Akdoğan, Demirtaş'ın doğuda ayrı batıda ayrı imajı olduğunu dile getirerek, "Siz doğuda hala bugün insanları tehdit ediyorsunuz. Şırnak'ta iki tane HÜDA PAR'lıyı kim öldürdü? Bizim adaylarımıza kim saldırdı?" diye konuştu.

AK Parti'nin mayıs ayının ilk 3 haftasında 96 defa saldırıya uğradığını ifade eden Akdoğan, "Nerede o sözde aydınlar? Niye sesleri çıkmıyor? Bunlar 'çiçek çocuk' muamelesi görmeye alışmışlar. Bunları eleştirmeyeceksiniz, bunlar kutsal varlık. Dokunulmaz varlık. Biz biraz eleştiriyoruz krize giriyorlar, yaygara koparıyorlar. Biri diyor ki 'konuşmasın', biri diyor ki 'çenesini kapatsın', biri diyor ki 'sivri dilini yutsun'. Yani sen dağdan geldin bağdakini mi susturacaksın. AK Parti'nin özgürlük ortamında sen konuşuyorsun" değerlendirmesinde bulundu.

Akdoğan, bunların gerçek yüzünü herkesin gördüğünü ve bildiğini ifade ederek, Çözüm Süreci'ni vadeden tek partinin AK Parti olduğunu, AK Parti varsa güven, istikrar, Çözüm Süreci ve yeni anayasa olduğunu söyledi.

- "Bunlar koalisyon bile kuramaz"

"Onlar Türkiye'yi karanlık günlere götürmek istiyorlar. Biz inşallah hep birlikte o aydınlık günlere ulaşacağız. Yeni Türkiye'yi inşa edeceğiz" diyen Akdoğan, rehavete kapılmanın kendilerine yakışmayacağını, herkesin 8 Haziran'ı düşünerek oy kullanması gerektiğini aktardı.

Akdoğan, herkesin 8 Haziran sabahı nasıl bir iktidar istediğini düşünmesini isteyerek, şöyle devam etti:

"Güven veren, güçlü bir iktidar mı yoksa 'eyvah eyvah' deyip ne olacak şimdi tekrar krizler, koalisyonlar... Bunlar koalisyon bile kuramazlar. Bunlar muhalefette koalisyon kurdular. Şimdi Tokat'ta kardeşlerimiz biliyor. CHP nasıl bazı ilçelerde HDP'yi destekliyor, nasıl kol kola girdiler, nasıl işbirlikleri yapıyorlar. Bunları görmemiz lazım, değerli kardeşlerim. Biz hep şunu söyledik; 'Türkiye kazansın da biz kaybetmeye razıyız' dedik. Ama onlar diyorlar ki 'AK Parti kaybetsin de Türkiye ne olursa olsun. Gemi batsın, Türkiye batsın' diyorlar. Kaos planlarına sarıldılar. Biz sorumsuz davranmayacağız değerli kardeşlerim. Bizim önceliğimiz Türkiye'dir. Bugün en büyük milliyetçi parti AK Parti'dir. Şunu söylüyoruz sizin zamanınızda mı insanımızın başı dikti, daha onurlu yaşıyordu? Yurt dışına çıktığımızda, o ay yıldızlı pasaportu uzattığımızda eskiden mi 'buyurun' diyorlardı bugün mü 'buyurun' diyorlar? Türk Lirası o gün mü daha değerliydi bugün mü daha değerli?"

- "Milliyetçilik lafla olmuyor"

Akdoğan, milliyetçiliğin lafla olmadığını belirterek, askerinin elindeki piyade tüfeğini yapamayan bir ülkenin "ben bağımsızım" diyemeyeceğini, 70 yılda bir piyade tüfeğini yapamadıklarını, bugün kendilerinin piyade tüfeğini de ATAK helikopterini de Altay tankını da MİLGEM askeri gemiyi de yaptıklarını, milliyetçiliğin bu olduğunu vurguladı.

Kıbrıs Barış Harekatı'nda telsizlerin çalışmadığını anımsatan Akdoğan, bugün Türkiye'nin ayakları üzerinde doğrulduğunu ifade etti.

"Çok oluyorlar diyorlar' ya neden biliyor musunuz? Bizim sesimiz çok çıkıyor" diyen Akdoğan, Mısır'da darbeye darbe, İsrail'de katile katil, Suriye'de zalime zalim dediklerini, hakikati haykırdıklarını bildirdi.

Akdoğan, "Suriyelilerin geri gönderileceği" şeklindeki söylemleri de eleştirerek, kendilerinin mazluma kimlik sormadıklarının altını çizdi.

- Yeni Türkiye'de sadece milletin dediği olacak"

Bugün Ortadoğu'da başı sıkışanın Türkiye'ye baktığını, dua ettiğini ve Türkiye'den medet umduğunu ifade eden Akdoğan, "Mazlumların gür sesi olmaya devam edeceğiz. Bu yüzden çok çalışmamız gerekiyor. 7 Haziran çok önemli. Biz size güveniyoruz her zaman arkamızda, yanımızda oldunuz. Onlar diyorlar ki 'AK Parti kazanırsa bize yeni Türkiye'de yer yok' diyorlar. Kim onlar darbeci, vesayetçi anlayış" diye konuştu.

Yeni Türkiye'de derin devlet yapılanmalarına, Paralel Devlet Yapılanmalarına, KCK'ya yer olmadığını dile getiren Akdoğan, yeni Türkiye'de sadece milletin dediğinin olacağını kaydetti.

- Notlar

Etkinliğe katılan sanatçılar, Tokat ve diğer yörelere ait türküleri seslendirdi.

Törene, AK Parti İstanbul 3. bölge milletvekili adayı Uğur Işılak, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, TOKKON Başkanı Mehmet Salin Ün ve çok sayıda davetli katıldı.

(Bitti)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş