DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Tokatlılar Buluşması

Tokatlılar Buluşması

7 Yıl Önce
2015-05-31 22:06:10
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "bir tarafta CHP'si, MHP'si, HDP'si, öbür tarafta terör örgütleri PKK'sı, KCK'sı, DHKP/C'si, Paralel çetesinin hepsi bir araya geldiğini" belirterek, "Ama bizim yanımızda sadece millet var. Milletin hayır duası bunların beddualarına galip gelecek inşallah. Bu oyunu hep birlikte bozacağız" dedi.

Akdoğan, Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde düzenlenen "Tokatlılar Buluşması"na katıldı.

İstanbul'da adeta bir Tokat olduğunu ifade eden Akdoğan, hem İstanbul'daki Tokatlılara hem de Tokat'taki kardeşlerine teşekkür borçlarının olduğunu söyledi.

Yalçın Akdoğan, "10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanlığı seçiminde Tokat'ta yüzde 63 ile Tayyip Erdoğan'a sahip çıktığınız için her birinize teşekkür ediyoruz. Allah sizlerden razı olsun diyoruz" diye konuştu.

Tokatlıların her zaman yanlarında olduğuna dikkati çeken Akdoğan, şu anda çok büyük bir mücadele sürdürüldüğünü, 7 Haziran'ın herhangi bir seçim gibi değerlendirilemeyeceğini anlattı. Bu seçimi "adeta bir referandum" şeklinde niteleyen Akdoğan, bir yanda eski Türkiye'ye dönmek isteyenlerin, diğer yanda ise yeni Türkiye'yi kurmak isteyenlerin bulunduğunu aktardı.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"O eski Türkiye'yi sizler hatırlıyorsunuz. Neydi o? Koalisyonlar dönemi, batık bankalar dönemi, terör dönemi, yüksek enflasyon dönemi, krizler ülkesi bir Türkiye. İşte birileri diyor ki; 'O 2002'ye dönelim.' Yani 'hasta adam' diyorlardı Türkiye'ye. Hasta adam yoğun bakımdaydı, makineye bağlı yaşıyordu. O makine IMF makinesiydi. Türkiye'nin gözü görmez, sesi çıkmaz, parmağını oynatamaz. İşte o yoğun bakımdaki hasta adam ayağa kalktı, koşmaya başladı, uçmaya başlıyor. Bundan rahatsızlık duyuyorlar. 'Bu Türkiye çok oluyor, çok. Bu Türkiye'nin sesi çok çıkıyor' diyorlar. Olup biten her şeyi görüyor, dünyanın her bir yerine eli uzanıyor, yardım eli uzanıyor. Mazlumların gür sesi oluyor. Evet bundan sonra Türkiye'nin sesi daha çok çıkacak inşallah. Mazlumlar ve mağdurlar için çıkacak. Onlar bizi o karanlık günlere götüremeyecekler."

- "Karşımızda şer cephesi oluştu"

Karşılarında şer cephesi oluştuğunu ifade eden Akdoğan, AK Parti'nin 2002 yılında iktidara geldiğini hatırlattı.

Akdoğan, "Biz bu Refah Partisi'ni kısa sürede alaşağı etmiştik, aynı şeyi bunlara da yaparız" denildiğini anlatarak, şöyle devam etti:

"Hemen karalama kampanyası başlattılar. 'İrtica geliyor, laiklik elden gidiyor' dediler. 'Türkiye İran mı oluyor' dediler. Bunlar tutmadı. Sonra fiili müdahalede bulundular, 'e-muhtıra' verdiler. Kapatma davası açtılar. O da tutmadı. Sonra Gezi olayları başlattılar, insanları sokağa döktüler. O da tutmadı. Ardından yargı darbesi yapmak istediler. 17 Aralık skandalı. O da tutmadı, arkasından dediler ki; 'Bu CHP ile MHP'ye ittifak yaptıracağız yerel seçimlerde' o da tutmadı. Dediler ki; 'Bu iki tanesiyle olmadı, 14'ünü bir araya getirelim, çatı aday çıkaralım' dediler. Yine AK Parti'nin bileğini bükemediler. Şimdi hepsi birleşti yeni bir senaryo devreye girdi. Bunun adı; kaos planı. HDP'nin peşine takıldılar, onu parti olarak seçime soktular. Şimdi diyorlar ki, 'Bu barajı geçerse AK Parti hükümet kuramaz, AK Parti'yi deviririz.' Barajı geçmezse ortalık karışır, geçerse yine ortalık karışır, hükümet kurulamaz, Türkiye krizlere sürüklenir, o darbeci, vesayetçi anlayış yeniden vesayet düzeni kurar."

- "HDP Paralel çeteyle kol kola girmiş durumda"

HDP'nin kendi varlığına karşı olan darbeci, vesayetçi odaklarla Çözüm Süreci'nin düşmanı olan Paralel çeteyle şu anda kol kola girmiş durumda olduğunu dile getiren Akdoğan, "Onların hesabı da şu; Türkiye tekrar krize sürüklenirse, kaos oluşursa biz de buradan özerklik ilan ederiz, Türkiye'de kanton oluştururuz. Onların derdi de o" değerlendirmesinde bulundu.

- "Bir oy oyunu bozar"

Türk milletinin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bunlara izin vermeyeceğini vurgulayan Yalçın Akdoğan, şunları kaydetti:

"Türkiye bunlara pabuç bırakmaz. Millet bu oyunu bozar. Sizler her zaman bu oyunu bozdunuz. Türkiye IMF'ye borcunu ödedi, 23,5 milyar dolar. Avrupa küçülüyor, yatırımları durdurdu. Türkiye, dev projeler başlattı. 3. köprü, 3. havalimanı. İşte onun için 'Çok oluyor Türkiye' dediler. Birileri düğmeye bastı, insanları sokağa döktüler. İki hafta sonra Mısır'da darbe yaptılar. 'Mısır'ın Tayyip'i devrildi' dediler. Buna karşı millet ne dedi? 'Adnan Menderes'i astınız, Özal'ı zehirlediniz, Tayyip Erdoğan'ı yedirmeyiz' dedi. Evet sizler bu oyunu hep bozdunuz. Bir oy, oyunu bozar. Sizler o bir oyla gidip bütün bu oyunu bozacaksınız. Bir tarafta CHP'si, MHP'si, HDP'si, öbür tarafta terör örgütleri PKK'sı, KCK'sı, DHKP/C'si, Paralel çetesi hepsi bir araya geldi ama bizim yanımızda sadece millet var. Milletin hayır duası bunların beddualarına galip gelecek inşallah. Bu oyunu hep birlikte bozacağız."

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, MHP'nin bir zamanlar "asın" diye ip attığını, şimdi beraber ip atladıklarını ifade ederek, "Bir taraftan CHP tutmuş, öbür taraftan HDP. MHP ile beraber ip atlıyorlar" şeklinde konuştu.

- "Bunlar hala ceberut, hala terörist

HDP'nin Doğu'da başka, Batı'da başka olduğunu dile getiren Akdoğan, "Bunlardan Türkiye partisi olur mu?" dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, şu görüşleri aktardı:

"Eşcinsel aday çıkarandan, din dersini kaldırmak isteyenden, Diyanet'i kapatmak isteyenden, Türk askerine kurşun sıkandan Türkiye partisi olur mu? Olmaz. Selahattin Demirtaş, kıbleyi nişan taşına çevirdi. Bir taraftan 'Robin Hood olduk' diyorlar. Ya senin nerenden Robin Hood oluyor? Sen gariban Kürt'ü, senin terör örgütün haraca bağlamış haraca. Sizin gücünüz gariban Kürt'e yetiyor. Onun yolunu kesiyorsunuz, ona kepenk kapattırıyorsun. Oy vermeye giderken ona baskı yapıyorsun. Bu PKK terör örgütü Kürt'e zulüm ediyor. Bugün hizmet eden devlet var, tehdit eden bir örgüt var. Yatırım yapan bir devlet var, baskı kuran bir örgüt var. Devlet demokratikleşti ama bunlar hala ceberut, hala terörist, bunlarda bir değişiklik olmadı."

(sürecek)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

çarpıtma tespitler

türkiye pkk-pyd'nin önüne geçmek için ve türkiyeye göç sorununu bitirmek için suriye ye giriyor. ancak amerika ve pkk-pyd, barzani, esed, iran, hizbullah, şii ırak türkiyenin işidle savaşmasını çok istiyorlar.türkiyenin işidle savaşması için ellerinden gelen her türlü provakatörlüğü yapıcaklar. bence türkiyenin işid derdi olmamalı, işid saldırmadığı müddetçe türkiye de işide saldırmamalı. işidle çatışmadan kaçınılmalı. türkiye çatışırsa bedeli çok ağır olur. işidin savaş taktiği türkiyeye çok terstir. çok kayıp verilir, bu tayyibinde ak partininde sonu olur. hatta türkiyenin sonu olur.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş