DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'TIR'ların içinde ne olduğu kimseyi ilgilendirmez'

Davutoğlu, Habertürk'te katıldığı canlı yayında MİT TIR'larından Bank Asya'nın TMSF'ye devredilmesine kadar gündeme ilişkin bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

31.05.2015 14:31:01

MİT TIRLARINDA NE VARDI

Hürriyet'in haberine göre, "Devlet işleyişi bakımından ve bu işin zamanlaması bakımından 2 şeye dikkat çekeceğim. Dünyanın herhangi bir yerinde devletin bir kurumu devletin bir başka kurumunun verilen talimat gereği yaptığı bir faaliyeti bir suçmuş gibi yansıtabilir mi?  Yani Amerika'da istihbarat örgütü bir faaliyet yapıyor ama Pentagon o faaliyete baskın yapıyor. Siyasi otorite bir talimat vermişse, siyasi otoriteye bağlı bir kurum, siyasi otoriteden izin almadan o talimata müdahale etmesi açık bir suçtur. Evet o günlerde Bayırbucak'ta çok ciddi çatışmalar oluyordu. Bugün Suriye Türkmenlerini temsilen o zaman Suriye Türkmen Cephesi'nin Başkanı da açıklama yaptı.

Biz talimat vereceğiz Türkmenleri koruyacaksınız diye, bir başka grup, buradan bir darbe vuralım diye gelip orada onu yapacaklar ve bu da basın özgürlüğü olacak değil mi? Amirinden izin almadan kimin haddine baskın yapmak? Millete yönelik bir eylemdir bu. Onların görevi değil o.  Peki zamanlaması? Onun için casusluk diyorum. Bir, o günleri çok iyi hatırlıyorum. Ondan iki gün önce, Harran'da komşu ülkelerin dışişlkeri bakanlarıyla mültecilerle ilgili toplantı yapmışız. Sonra 100'ü aşkın diplomatla ben ADana'ya gitmişim. Öncesi bu.

"BİR TAŞLA KAÇ KUŞ VURUYOR"

Gittikten bir gün sonra bu yapılıyor. Sonrasıyla ilgili, pazartesi başbakanımız brüksel'e gidecek, salı günü de ben BM'de Suriye rejimi muhalifleri görüşmesine katılacağım. Bakın bu casusluğpu yapanlar bir taşla kaç kuş vuruyor.
Aslında teröristlere yardım ediyorlar diyor, büyükelçiler konferansına gölge düşürüyor, başbakanın gündemini AB değil de Suriye'ye kaydırıyor. Dört, beni iki gün sonraki toplantıya Türkiye'yi suçlayacak gündem oluşturuyor. Yani muhakeme edilmesi gereken, suriye rejiminin eline koz veriyor. bu açık bir casusluk faaliyetidir. Bakın zamanlamayı da yöntemi de söylüyorum.

"İÇİNDE NE OLDUĞU KİMSEYİ İLGİLENDİRMEZ"

Bu kadar şimdi niye çıkarıyorlar bunu? şunu vermek için, teröristleri destekleyen bir akparti seçime gidiyor. Peki içinde ne var? İçinde ne olduğu kimseyi ilgilendirmez.

BDDK'NIN BANK ASYA'YI TMSF'YE DEVRETMESİ

Seçimden bir hafta önce diye ertelenmez. Bir hafta sonra olsun diye geri bırakılmaz. İtirazı olanın da hukuk kapıları açık. Paralelle mücadele kendi doğası içinde ayrıca yürütülür. Ama bu bankanın normal bankacılık işlevi dışına çıkmasının sebebi bu paralel yapıyla ilişkileri. Normalde ekonomide çok basit bir kural vardır. Bütün ekonomie eğitiminde de işleyişinde de rasyonel aktör kuralı. Mesela kimse durup durduğu yerde zarar etmek istemez. Kimse gereksiz bir yatırım yapmaz.

Halbuki baktığınızda bu yapıda irrasyonel bir tavır ile belli kaynakların toparlanarak belli yerlere aktarılması üzerine yürüyen bir çerçeve var. Hukuka uygun olduysa yine dokunulmadı. sAhibi bilinmeyen ortaklar, gerçek ortak niteliği taşımayan ortaklar doğduğunda işte o zaman bankacılık sisteminin dışına çıkılıyor.

Kim ortak bilinir, kredi neredfe kullanılır bilir. Aksi takdirde bütün o şeyi devletin ödemesi gerekir. Normal Türkiye'deki bankacılık sistemine uyulması gereken kurallara işlemlere uyulmadığı için, bu soruların cevabı olmadığı için hem para yatıranların korunması hem sistemin korunması için BDDK'nın işlemidir.  Mudilerin hukuku korunur. Yönetimin şeylerinin bu hukukları zedeleyecek şekilde davranılmasıdır.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hakan

tırların içinde ne olduğunu ve nereye gittğini çok iyi biliyorlardı,esed gidici yıllardır katliama uğrayan suriye halkına türkiye kucak açtı,esed gidici olduğundan suriye halkına yardımda bulunan türkiyenin savaş sonu müdahilliğini emperyalistler kabul etmek istememekteler,yani savaş sonunda israilin güvenliğini teminat altına almak için kendilerine biat edecek bir yapı istemekte türkiyenin masada olmasını istememekteler,iç savaş bunun için uzadı,bunun için yerli paryaları kanalı ile tır operasyona başvurdular,maksat türkiyenin olumlu aldısını olumsuza çevirmek

karadeniz olay

İftar da ezanın okunma zamanı ile sahurun ne zaman olması gerektiği açık değil mi?İftar,yatsı ezanında olmadığına göre sahur da akşam ezanı zamanında güneşin durumu ne ise sahur da da aynı olmalı.Siyah ve beyaz iplik'ten kastedilen bu durum olmalı! Bayındır hoca,yerden göğe kadar haklıdır.Gecenin tam yarısında sahur olmaz, bunda bir yanlışlık var!İlim adamları, bunu tüm Dünya'da netleştirmeli!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş