DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Timsah Arena'nın zemini çimlendiriliyor

'Timsah Arena'nın zemini çimlendiriliyor

7 Yıl Önce
2015-06-03 12:08:07
Bursa'da, Büyükşehir Belediyesi tarafından inşasına devam edilen ve gelecek sezon öncesi hizmete açılması planlanan 45 bin kişilik "Timsah Arena Stadı"nın zemininin, 10 gün içinde çimlendirileceği bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, stat inşaatını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) kriterlerine uygun yapılan stat çalışmaların son aşamada olduğunu belirten Altepe, şunları kaydetti:

"Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak bu dönemdeki en büyük eserlerimizden biri olan yeni stat, aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi tarihinde yapılan en büyük eser. Yaklaşık 185 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olan yeni statta artık sona doğru geliniyor. Şu anda tüm iç mekanları, dışı, çatısı ve kaplamalarıyla hızlı bir çalışma var. Sahada da son 20 santimetrelik malzemenin kaplaması bugünlerde başlıyor. Ardından da çimler serilmeye başlanacak ve yaklaşık 10 gün sonra çimlerimiz büyük oranda serilmiş olacak. Bir yandan da koltuk montajları tamamlanıyor. Skorboardlardan ses ve ışık düzenine kadar her bölümün hızlı bir şekilde montajları yapılıyor. Stadımızın maç yapılabilecek hale gelmesi için eksikler giderilmeye devam ediyor."

Görenlerin hayranlık duyacağı, dünyanın en güzel statlarından birini Bursa'ya kazandıracaklarına belirten Altepe, "Onun heyecanını yaşıyoruz. Ağustos ayında, yeni sezonun açılışında burada güzel bir organizasyonla stadımızın da açılış törenini gerçekleştireceğiz" ifadesini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş