DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,7832 ₺

EURO

17,4971 ₺

ALTIN

976,05 ₺

BİST

2.443,77 ₺

Timetürk'ten düzeltme ve özür

Timetürk Haber Merkezi'nden Kamuoyuna Duyuru

7 Yıl Önce
2015-10-19 15:55:49

Habertürk ve Vatan gazetelerinin dün pek çok bölgede Emniyet birimlerince gerçekleştirilen "IŞİD" gerekçeli operasyonlarla ilgili bugünkü nüshalarında yer alan "IŞİD İstanbul'da eğitim kampı kurmuş" başlıklı operasyonel haberi, Timeturk editör ekibi tarafından iktibas edilmiş ancak 37 dakika yayında kalan haber daha sonra yapılan değerlendirme sonucu haksız ithamlar içerdiği için yayından çekilmiştir.

Haberin yayından çekilmesini takiben, son dönemde örneklerini sıklıkla görmeye alıştığımız negatif algı içeren habere karşı konunun taraflarıyla görüşülerek, haklarında kesinleşmiş hiçbir yargı kararı bulunmayan şahıslarla ilgili yeni bir haber yayınlanmış ve haberde konuyla ilgili müdafi pozisyonunda bulunan tarafın görüşleri de açıkça aktarılmıştır.

Bununla birlikte, 37 dakika yayında kalan "IŞİD İstanbul'da eğitim kampı kurmuş" başlıklı haberle ilgili Timeturk editöryal kadrosu olarak sorumluluk her durumda bize aittir. Bu çerçevede habere haklı olarak itiraz eden okuyucularımızdan, haberle itibarı zedelenmek istenen tüm şahıslardan ve İslami camia başta olmak üzere adaleti hayatının eksenine koyan bütün taraflardan özür diliyoruz.

Buna karşın "iyi niyetli uyarılar" yerine "Kafir", "Münafık" ve benzeri pek çok ithamla ilgili haberi değerlendirmeyi tercih eden kesimlerle ilgili yorumu da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

.

YORUMLAR (3)

cihan

Ya arkadaşlar. Bu haberi yapan efendiyi muslumanlara insafli davranmaya çağırıyorum. Unutmayin ki bazi müslümanlar ISID lesmisse bile bunun ardinda buyuk bir zulum hikayesi var. Mazur değiller ama kafirlerin zulmu adama yolunu sasirttirici olacak kadar zaalimce. Insan hiç vatanla haberturk le aynı safa gecer mi yahuu. Hem timeturku timerturku timeturk yapan degerleri unutmayin. Siz muslumanlardan yana oldugunuz icin kiymetlisiniz.

Abdullah cem

'Ehl-i Sünnet olayım, Rasûlullah gibi olayım' diyorsun; adam 'Işidçi mi oldun sen' diyor! Gavurlar her dönemde bir pislik buluyorlar yapacak..

H.ÖCAL.

teşekkürler .Hayret etmiştim zaten olması mümkün değildi zaten .ama şunu bilinki ben dahil çok okurunuz var .duyarlılığınız için teşekkürler.H.ÖCAL.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş