DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,3324 ₺

EURO

17,4249 ₺

ALTIN

972,48 ₺

BİST

2.394,16 ₺

Times, Türkiye'nin çabalarına dil uzattı

Türkiye'nin, Kürt, Arap, Yezidi ayırt etmeden tüm mültecilere kucak açmasını gözardı eden İngiliz Times gazetesi, Türkiye'nin Suriye'den kaçan Kürtleri 'soğuk karşıladığı' yalanını yazdı.

7 Yıl Önce
2015-09-04 11:23:22

İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana insanlık en büyük mülteci krizini yaşıyor. Krizden en çok etkilenen ülke olan Türkiye olmasına rağmen, batı medyası, Türkiye üzerinden algı oluşturmaya devam ediyor. Özellikle İngiliz ve Alman basınları, kendi ülkelerinin duyarsızlığına bakmadan, Türkiye'yi sorgulama hakkına sahipmişçesine bir tutum içerisinde yayın politikalarını sürdürüyor.

200 bin Kürt Türkiye'ye sığındı

İngiliz Times gazetesi Türkiye'nin Suriye'den kaçan Kürtleri "soğuk karşıladığını" iddia etti. IŞİD'in ilerleyişi karşısında Kobani'den kaçan Kürtlere Türkiye'de şüpheyle yaklaşıldığı ve Kürtlerin bürokratik bazı engellerle karşılaştıklarını öne süren gazete, geçen yıl Eylül ayında Kobani'de çatışmalar yoğunlaştığında, 200 bin Kürdün Türkiye'ye geçtiğini hatırlatıyor, Ankara'nın onlar dışında 1 milyondan fazla Suriyeliyi ağırlamakta zorlandığını iddia etti.

Times, Türkiye'nin çabalarına dil uzattı

Türkiye'nin mülteciler için gösterdiği büyük çabaya dil uzatan Times, Birleşmiş Milletler'in Türk hükümetini, Suriye'den kaçanlar için inşa ettiği kamplar ve onların sorunlarına hassas bir şekilde yaklaştığı için övdüğünü belirtirken, Kürtlerin bu duruma şüpheyle yaklaştığını iddia etti.

.

YORUMLAR (2)

lutfu tayenç

Turkiye soğuk karşılamış öylemi buyursun kendileride soğuk karşılasın, görelim.

hakan

fethullah gülen in yorum yazdığı has gazetesi

Görüş Bildir Bizimle Paylaş