SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO

Timehop veritabanı hack'lendi

Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarındaki eski fotoğrafları ve paylaşımları yıllar sonra dahi tekrar hatırlamak için kullanılan nostalji uygulaması Timehop'un veri tabanı hack'lendi. 21 milyon kullanıcının kişisel verileri tehlike altında.

Timehop veritabanı hack'lendi
9.7.2018 23:21:46

Bir tür nostalji uygulaması olan Timehop, kullanıcısı olduğunuz takdirde sosyal medya platformlarındaki faaliyetlerinizin geçmişini tutuyor. Böylece yıllar önce hangi gün ne paylaştığınızı dahi öğrenebiliyorsunuz.

Popüler uygulamanın arkasındaki şirket, 4 Temmuz günü bir güvenlik ihlali olduğunu ve 21 milyon kullanıcının kişisel verisinin tehlikede olabileceğini duyurdu. Bu rakamın 4.7 milyonu ise hesabına telefon numarasını ekleyen kullanıcılardan oluşuyor. Telefon numaralarıyla birlikte e-mail adresleri de açığa çıktı.

Timehop'un yaptığı açıklamaya göre kullanıcıların Twitter, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya uygulamalarındaki geçmiş paylaşımları güvende. Çünkü bu platformlardaki gönderilere ulaşmak için kullanılan, güvenlik açığı sırasında çalınmış olabilecek ‘token'lar devredışı bırakılmış.


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR