DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TİKA'dan Kırgızistan'a eğitim yardımı

TİKA'dan Kırgızistan'a eğitim yardımı

7 Yıl Önce
2015-06-01 17:26:26
" Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kırgızistan'daki bazı okullara eğitim yardımında bulundu.

TİKA tarafından Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te Kuran kursu verilen Oş Devlet Üniversitesi Araşan İlahiyat Fakültesi'ne iki, Bişkek Merkez Yatılı Kız Kuran Kursu'na kurulan bir bilgisayar laboratuvarı hizmete açıldı.

TİKA'nın projesiyle toplam üç bilgisayar laboratuvara 57 bilgisayar, yazıcılar, fotokopi makineleri, projeksiyon cihazları, projeksiyon perdeleri, televizyondan oluşan elektronik ekipman hibe edildi.

Yardımların teslimi için İlahiyat Fakültesi'nde düzenlenen törene Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Metin Kılıç, TİKA Bişkek Program Koordinatörü Osman Can Ürel, Araşan Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Ahıska Türkleri Derneği Başkanı Raşad Şamilov, üniversite yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Kılıç, iletişim araç ve gereçlerin yenilenmesi ile ilgili olarak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kırgız gençlerini modern imkanlarla buluşturan TİKA'ya teşekkür etti.

Kılıç, Türkiye'nin katkılarıyla İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin dini en iyi şekilde öğrenerek mezun olacaklarını, böylece son yıllarda Orta Asya'da görülen aşırıcılığın engellenmesine önemli katkıda bulunacaklarına inandığını belirtti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş