DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TİKA'dan Gazze'ye tıbbi yardım

Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Gazze'ye 270 bin dolar değerinde tıbbi yardım gönderdi.

6 Yıl Önce
2016-08-21 23:57:34

Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Gazze'ye 270 bin dolar değerinde tıbbi yardım gönderdi.

TİKA Filistin Koordinatörü Bülent Korkmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye Yeryüzü Doktorlarının işbirliğinde hazırlanan tıbbi yardım malzemelerini, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılar nedeniyle tedavi gören Filistinli hastalar için kullanılmak üzere Selame Derneğine teslim ettiklerini söyledi.

Yardım malzemelerinden hastaneye ulaşma sıkıntısı yaşayan ya da ihtiyacı olan ilaçları alamayan hastaların yararlanacağını ifade eden Korkmaz, TİKA'nın Yeryüzü Doktorlarına Selame Derneğine verilmek ve hastaneye gidemeyen hastaların ulaşımını sağlamak üzere 70 bin dolar değerinde 2 araç bağışladığını belirtti.

Gönderilen tıbbi malzemelerin 270 bin dolar değerinde olduğunu aktaran Korkmaz, TİKA'nın zor hayatların yaşandığı Gazze'de sağlık sektörüne destek vermeye devam edeceğini kaydetti.

Öte yandan Korkmaz, Gazze'deki Büyük Ömer Camisi'ne destek projesinin tamamlanmasının ardından düzenlenen törene katıldı. Tören kapsamında basın toplantısı düzenleyen Korkmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk halkının, Gazze ve Filistin halkına ayrı bir önem verdiğini vurguladı.

Projenin tamamlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Korkmaz, Gazze'de bu yıl sonunda 320 konuta sahip 20 apartmanın inşaatını tamamlayacaklarına işaret etti.

Büyük Ömer Camisi'ne destek projesi, camide ışıklandırma, havalandırma ve halı döşeme hizmetlerini kapsıyor.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş