DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TİKA'dan Arnavutluk'a tıbbi destek

TİKA'dan Arnavutluk'a tıbbi destek

7 Yıl Önce
2015-08-24 12:50:46
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Arnavutluk'taki Lezha Devlet Hastanesi'nin biyokimya laboratuvarını yenileyerek tıbbi malzeme desteğinde bulundu.

TİKA'dan yapılan açıklamaya göre, Arnavutluk'un Lezha şehrindeki hastanenin talebi üzerine kuruma laboratuvar ve tıbbi malzeme desteği yapıldı, hastanenin daha modern ve iyi şartlarda hizmet vermesi sağlandı.

Bölgede 50 bin kişiye hizmet veren hastanenin yetkililerinin talebi ve yapılan incelemenin ardından öncelikli ihtiyaçlar arasında yer alan biyokimya laboratuvarı yenilenerek eksiklikler giderildi. Bu kapsamda kan ve idrar tahlili gibi ölçümlerin yapılması için gerekli malzemeler de tedarik edildi.

Ülkenin kuzeyindeki 27 bin 500 nüfuslu Lezha şehrinde yer alan ve 60'ı doktor toplam 300 personelin çalıştığı hastane, çevre şehirlerde yaşayan kişilere de hizmet veriyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ramazan

Bu adamı siz boşa konuşturmuyorsunuz.bu oyunu biliyoruz.sanki reisten yana gözüküp inceden inceye belden aşağı vuruyorsunuz.bunu fetöden mi öğrendiniz.sayın timetürk...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş