DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

THY, İsviçre'ye sefer sayısını artırdı

THY, İsviçre'ye sefer sayısını artırdı

17.06.2015 10:30:14
Türk Hava Yolları (THY) Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Fatih Cığal, THY'nin İsviçre'nin Basel kentine haftalık sefer sayısının 7'den 14'e çıkarıldığını ve İsviçre'de üç noktaya haftada 60 uçuş gerçekleştirdiğini söyledi.

İsviçre'nin Basel kentinde, THY'nin sefer sayılarını artırması, yeni hedeflerin tanıtımı ve duyurulması kapsamında düzenlenen resepsiyonda konuşan Cığal, THY'nin her yıl başarılarını artırarak, hatta katlayarak faaliyetlerine devam ettiğini söyledi.

Geçen yıl THY'nin 54.7 milyon yolcu taşıdığını, bu yıl ise 63 milyon yolcu taşıyarak 12 milyar dolar ciro hedeflediklerini belirten Cığal, bu yılın ilk beş ayına bakıldığında hedefe rahatlıkla ulaşabileceklerini ifade etti.

THY'nin dünyada en fazla ülkeye uçuş yapan havayolu şirketi olduğunu anımsatan Cığal, "Basel'e haftalık sefer sayımızı 7'den 14'e çıkardık ve İsviçre'de Zürih, Basel ve Cenevre olmak üzere üç noktaya haftada 60 uçuş gerçekleştiriyoruz" dedi.

Cığal, "277 olan uçuş noktamızı 350'ye , 279 olan uçak sayımızı ise 450'nin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Avrupa'dan Ortadoğu'ya, Afrika'dan Uzakdoğu'ya ve eski Sovyet Rusya ülkelerine yapılacak uçuşlarda İstanbul'u en önemli aktarma noktası haline getirmeyi hedeflemekteyiz. Olmazsa olmaz şartlarımızdan 3. havalimanı ise, 2023 hedeflerimize yönelik projeksiyonumuzda önemli yer tutuyor."

Türkiye'nin Bern Büyükelçisi Mehmet Tuğrul Gücük de, THY'nin uluslararası areneya çok iyi entegre olarak en tanınır Türk markası haline geldiğini söyledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

İlhan ARICI

Bütün Dünya esedin haklına zulmettiğini kabul ediyor. BM'nin ve birçok sivil toplum örgütünün esede ait rejim güçlerinin bölgede savaş suçu işlendiğine dair birçok belgesi ve uyarısı var. Daeş'in aslında bir ingiliz-amerika-israil ortak projesi olduğuna dair Dünya'nın birçok ülkesinden farklı araştırmalar analizler ve hatta belgeler var. Buna rağmen bu ne pişkinliktir arkadaş. İran ve Rusya neden ısrarla esedi destekliyor sen önce bu sorunun cevabını ver? ambargonun kaldırılması adına ülkenizin batılı güçlere verdiği tavizlerin cevabını ver?

Sedat

Sadece isviçre'de 3 şehir, 60 uçuşsa dünyayı düşünemiyorum. Thy nin uçmadığı bir yer kaldı mı?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş