DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

THY'den açıklama: ABD uçuşlarında İstanbul da yasak kapsamındayız

İstanbul’un da bulunduğu 8 ülkedeki 10 havalimanından ABD’ye doğrudan sefer yapacak uçaklarda yolcular, bugünden itibaren yolcu kabinine cep telefonundan büyük elektronik cihaz sokamayacak.

5 Yıl Önce
2017-03-21 14:06:50

TIMETURK | HABER MERKEZİ

ABD İç Güvenlik Bakanlığı, aralarında İstanbul'un da olduğu 10 havalimanından ABD'ye gelen uçuşlarda cep telefonundan büyük elektronik cihazların yolcu kabinine alınmasını yasaklama kararı aldı.

Kaynağı açıklanmayan bir terör saldırısı riski üzerine alınan karar, dizüstü bilgisayar, tablet ve fotoğraf makinelerini de kapsıyor. Tıbbi cihazlar ise yasağa dahil değil.

Gelen bu haber ile ilgili THY'dne açıklama geldi. THY, uygulamanın bugün tebliğ edilmesiyle birlikte yürürlüğe girdiğini bildirerek ABD'ye uçacak yolcularını uyardı.

Bilgilendirmede şöyle denildi:

“İstanbul Atatürk Havalimanı çıkışlı ABD varışlı seferlerimizde geçerli olmak üzere, cep telefonu veya akıllı telefondan daha büyük elektronik cihazların uçak altı kargo bölümünde taşınması konusunda ilgili otoritelerce karar alınmıştır. Medikal cihazların hariç tutulduğu uygulama kapsamında elektronik eşyalar uçak altı kargo bölümünde taşınabilmektedir.”

Yasak şu havayollarından direkt uçuşla ABD'ye giden yolcuları kapsıyor:

Kahire, Amman, Kuveyt, Kazablanka, Doha, Riyad, Cidde, Abu Dabi, Dubai ve İstanbul.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş