DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TGSD Başkanlığı'na Şeref Fayat ikinci kez seçildi

TGSD Başkanlığı'na Şeref Fayat ikinci kez seçildi

16.06.2015 12:49:10
Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği'nin (TGSD) 20. Olağan Genel Kurulu'nda Şeref Fayat, ikinci kez başkan seçildi.

TGSD açıklamasına göre, Divan Başkanlığını TGSD eski başkanlarından Nur Ger'in üstlendiği genel kurula, dernek üyeleri büyük ilgi gösterdi. Fayat, tek liste ile gidilen seçimde, oybirliği ile yeniden TGSD Başkanlığına getirildi.

Eski başkanlardan Umut Oran ve Ahmet Nakkaş'ın da katıldığı genel kuruldaki teşekkür konuşmasında Fayat, 5 aylık kısa başkanlık dönemini içeren 100 iş gününde 42 etkinliğe imza attıklarını belirtti.

Yeni dönemde aynı tempo ile çalışmaya devam edeceklerini ve birlik, oda, dernek gibi paydaşlarla işbirliklerini daha da geliştirmek için çaba harcayacaklarını anlatan Fayat, şunları kaydetti:

"Yeni dönemde Nitelikli Üretici Sertifika Programı üzerine yoğunlaşacağız. Programın yasal çerçeveye kavuşturulması için elimizden geleni yapacağız. Ayrıca bu yıl 14-15 Ekim tarihlerinde 8. İstanbul Moda Konferansı'nı ve IAF-Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu'nun 31. Dünya Moda Kongresi'ni düzenleyeceğiz. Ayrıca sektörümüz için olduğu kadar Türkiye ekonomisi için de büyük önem taşıyan Translantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı'na (TTIP) ilişkin gelişmeleri yakından takip edeceğiz."

Sektörle ilgili düşüncelerini de paylaşan Şeref Fayat, 19,5 milyar dolarlık ihracat hedeflerini tutturmak için çalışacaklarını dile getirerek, son çeyrekten itibaren işlerin yoluna girmesini beklediklerini vurguladı.

Fayat, başta Avrupa olmak üzere uluslararası pazarlarda hazır giyime talep patlaması beklediğini, gümrük vergisini yüzde 8,5'e indiren Çin'de sektör için fırsat kapısı aralandığını ifade etti.

Açıklamada, TGSD'nin yeni yönetim kurulunu oluşturan isimler şöyle sıralandı:

Şeref Fayat (System Tekstil), Cevdet Karahasanoğlu (Pameks), Hadi Karasu (Suglobal), Murat Aydın (Modega), Ramazan Kaya (TYH Tekstil), Toygar Narbay (Narkonteks), Mustafa Laçin (Timay) , Önder Türkmen (ACT Tekstil), Cem Altan (Aycem Tekstil), Ümit Özüren (Murat Çorap), Murat Öztürk (Realkom), Esra Ercan (Spring Near East), Hakan Tin (Reha Tekstil), Tanzer Gözek (Kimtex), Sanem Dikmen (ETF), Seda Dicle (İnternet Tekstil), Bülent Alkanlı (Perseus), Demet Mutlu (Trendyol), Atıl Kutoğlu (Ateks Giyim), Mete Pamukçu (Tekboy), Umut Boz (Teksim Giyim), Murat Şimşek (SMM Tekstil), Kemal Genç (Genç Tekstil) ve Servet Karaalioğlu (FATTO Giyim)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan