DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TFF, TOGEM-DER ile protokol imzaladı

TFF, TOGEM-DER ile protokol imzaladı

04.06.2015 14:45:11
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), hafif zihinsel engelli çocukların erken yaşta eğitim ile hayata adapte edilmesinin amaçlandığı bir proje için Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEM-DER) ile protokol imzaladı.

TFF, Riva'da gerçekleştirilen protokol kapsamında, Aksaray ve Eskişehir'deki iki özel eğitim anaokulunun ve mini sahaların yapımını üstlendi.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören imza törenine eşi Revna Demirören, oğlu Cemal Demirören ve kızı Yelda Demirören'le beraber katıldı.

TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı ve bazı yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın da izlediği törende, TOGEM-DER Başkanı Saadet Gülbaran, Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen ile öğrenciler hazır bulundu.

TFF olarak iki özel eğitim anaokulunun ve futbol sahasının yapımını üstlendiklerini belirten Demirören, toplam 2 milyon 300 bin liralık bir fon temin ettiklerini bildirdi.

Bu okullara devam edecek engelli çocukların, erken yaşta alacakları özel eğitim sayesinde, hayata dezavantajlı başlamaktan büyük ölçüde kurtulacağını vurgulayan Demirören, "Federasyonumuzun, Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 13'ünü oluşturan engelli vatandaşlarımıza ve onların sorunları için çalışmalarını hepiniz biliyorsunuz. Bu konuda farkındalık yaratmayı, öncü olmayı her zaman borç bildik. Bize göre futbol sadece rekabetçi bir oyun değil aynı zamanda birlik ve dayanışmaya, takım olmaya, toplum olmaya yönelik büyük bir çağrıdır. O yüzden sosyal sorumluluk denince futbol hemen öne çıkar ve her zaman çıkmalıdır, buna inanıyoruz" şeklinde konuştu.

TOGEM-DER Başkanı Gülbaran da kendilerine verilen bu destek nedeniyle TFF'ye teşekkürlerini sundu.

Protokolün imza töreninde Gülbaran ve illerin milli eğitim müdürlerine üzerinde isimlerinin yazılı olduğu milli takım formaları hediye edildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

sinan

bu haberi kim yaptı ise kınıyorum asker şehit olur vatan savunmasında

Görüş Bildir Bizimle Paylaş