DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Testlerde başarısız oldu, Avrupa şampiyonluğuna ulaştı

Testlerde başarısız oldu, Avrupa şampiyonluğuna ulaştı

7 Yıl Önce
2015-05-27 11:15:43
MUHAMMED BOZTEPE - Konya'daki judo seçmelerinde performans testlerinden başarısız olduğu için takıma seçilemeyen milli sporcu Bilal Çiloğlu, Romanya'da düzenlenen Ümitler Avrupa Kupası'nda altın madalyayı Türkiye'ye getirdi.

Beş yıl önce okulunda yapılan judo seçmelerine katılan Bilal Çiloğlu, performans testlerinde başarılı olamadığı için takıma giremedi. Seçmeleri geçemediği için çok üzülen milli judocu, arkadaşlarının isteği üzerine hocasının da haberi olmadan antrenmanlara katılmaya başladı. Çiloğlu, azmi ve antrenmanlarda gösterdiği performans ile hocasının dikkatini çekmeyi başardı.

Antrenörünün desteğiyle çok çalışan Çiloğlu, katıldığı ilk Türkiye Şampiyonası'nda altın madalyaya ulaştı. Avrupa kupalarında da hocasını mahcup etmeyen sporcu, son katıldığı Ümitler Avrupa Kupası'nda altın madalyayı boynuna taktı.

- Antrenöründen habersiz antrenmanlara katıldı

Milli sporcu Bilal Çiloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 yıl önce judo seçmelerinde başarılı olamadığı için çok üzüldüğünü söyledi.

Sınıftan arkadaşlarının isteği üzerine antrenöründen habersiz antrenmanlara katılmaya başladığını anlatan Çiloğlu, şunları kaydetti:

"Antrenmanda çok sporcu olduğu için hocamın beni fark etmeyeceğini düşündüm. Halbuki fark etmiş ama bir şey dememiş. Daha sonra gözüne girebilmek için bir şeyler yapmaya karar verdim. Evde sürekli judo videoları seyrediyordum. Bir gün hocama bu CD'leri götürdüm. Hocama 'Ben artık judoyu biliyorum. Başarılı olacağıma inanıyorum' dedim. Hocam da bana inandı. Antrenmanlarda çok çalışmaya başladım. Katıldığım ilk turnuvada altın madalya alarak, hocamı mutlu ettim. Avrupa Kupası organizasyonlarında ülkemi temsil ederek, altın madalyaların sahibi oldum."

- Hedefi, Bulgaristan'da altın madalya

Bilal Çiloğlu, 3 yıldır milli takımda ter döktüğünü, en son yarıştığı 3 uluslararası turnuvadan ikisinde altın madalya kazandığını dile getirdi.

Romanya'da yapılan Ümitler Avrupa Kupası'nda şampiyonluğa ulaştığını anlatan Çiloğlu, şöyle devam etti:

"Hedefimizde haziran ayında Bulgaristan'da yapılacak Avrupa Şampiyonası var. Takım olarak orada başarılı olacağımıza inanıyorum. Avrupa Şampiyonaları diğer turnuvalardan farklı oluyor. Herkes oraya daha önceki kazandığı başarıları unutarak geliyor. Herkesin hedefi, kürsüye çıkıp, ulusal marşlarını okutmak. İnşallah ben de önceki tecrübelerimi meyveye dönüştürürüm. Ümitler Avrupa Şampiyonası'nda altın madalyaya uzanmak istiyorum."

- "Şampiyonluğa odaklandık"

Ümitler Judo Milli Takım Antrenörü Hakan Aydoğan da 1 Haziran'da milli takım ile kampa başlayacaklarını ifade etti.

Milli takımın birçok uluslararası turnuvadan madalya ile döndüğüne dikkati çeken Aydoğan, "Oyuncularımız çok iyi çalışıyor. Takım halinde turnuvaya hazırlanıyoruz. Ferdi olarak da inşallah Bilal'in Avrupa şampiyonu olacağına inanıyoruz. Bu yılın, sporcumuzun en hazır olduğu dönem olarak görüyoruz. Allah'ın izniyle tamamen şampiyonluğa odaklandık. Kendisi de bunun farkında. Çok iyi çalışıyor" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kteoman

Zeki adamsın Nedim Şener.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş