DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Teröristler sivil araca ateş açtı: 1 ölü

Teröristler sivil araca ateş açtı: 1 ölü

7 Yıl Önce
2015-08-27 18:26:30
Erzincan'ın Kemah ilçesi yakınlarında yol kesen teröristlerin, sivil araca ateş açması sonucu bir kadın yaşamını yitirdi.

Alınan bilgiye göre, Erzincan - Kemah karayolunun 40. kilometresindeki Acemoğlu Köprüsü mevkisinde yol kesen teröristler, olay yerinden uzaklaşmak isteyen araca ateş açtı. Araçtaki ismi henüz öğrenilemeyen bir kadın yaralandı. Hastaneye kaldırılmak istenen kadın yolda hayatını kaybetti.

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saat 16.30 civarında teröristlerin yol kestiğini belirtti.

Terör örgütü üyelerinin iki aracı ateşe verdiğini kaydeden Kahraman, bu sırada geri manevra yapmak isteyen bir araca teröristlerce ateş edildiğini, araçta yaralanan kadının yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Kahraman, ayrıca teröristlerin bölgede bulunan Orman İşletme Müdürlüğünde görevli memurların silah ve telefonlarını da gasp ettiğini söyledi.

- Geçişler tedbir amaçlı yasaklandı

Yoğun güvenlik önleminin alındığı bölgede jandarma ekipleri, tedbir amacıyla geçişleri yasakladı. Olay yerinden geçmeye hazırlanan yolcu ve yük treni, Erzincan istasyonuna geri çekildi.

Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş